statystyki

MdM bije rekord. Bo dostał wspomaganie

autor: Małgorzata Kwiatkowska07.10.2015, 07:22; Aktualizacja: 07.10.2015, 07:37
We wrześniu, kiedy MdM zaczął obowiązywać w nowej, rozszerzonej formie, do BGK wpłynęły 3744 wnioski o dopłatę do kredytu na zakup mieszkania lub domu.

We wrześniu, kiedy MdM zaczął obowiązywać w nowej, rozszerzonej formie, do BGK wpłynęły 3744 wnioski o dopłatę do kredytu na zakup mieszkania lub domu.źródło: ShutterStock

Dopłaty do kredytów na lokale z drugiej ręki tchnęły w program nowe życie. Do ponad 56,5 proc. wzrosło we wrześniu wykorzystanie tegorocznego budżetu programu dopłat do kredytów Mieszkanie dla Młodych. W porównaniu do sierpnia, kiedy budżet był wykorzystany w 47,7 proc., daje to wzrost o 8,8 pkt proc.

To wyraźny skok w porównaniu z poprzednimi miesiącami 2015 r., kiedy wzrost wykorzystania środków wahał się od ok. 2,7 pkt proc. do maksymalnie 4,87 pkt proc.

– Na znaczący wzrost zainteresowania programem Mieszkanie dla Młodych we wrześniu z pewnością miała duży wpływ nowelizacja ustawy dopuszczająca możliwość zakupu lokali z rynku wtórnego. Stanowią one 43 proc. wszystkich złożonych wniosków – mówi Bogusław Białowąs, wicedyrektor departamentu usług agencyjnych Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), który obsługuje realizację programu. Pozostałe 57 proc. wniosków dotyczyło lokali nowych.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

We wrześniu, kiedy MdM zaczął obowiązywać w nowej, rozszerzonej formie, do BGK wpłynęły 3744 wnioski o dopłatę do kredytu na zakup mieszkania lub domu. To rekordowy miesięczny poziom w historii programu, który ruszył na początku roku 2014. Od jego startu do końca września tego roku do BGK trafiło ponad 31,72 tys. wniosków, przy czym do sierpnia można było się starać o wsparcie tylko dla nowych mieszkań.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • mega(2016-02-10 10:42) Zgłoś naruszenie 20

    To prawda, były rekordy i wiele osób skorzystało co ważne. Szkoda że program się kończy, ale z okazji jeszcze można korzystać kupując z dopłatą mieszkania na osiedlu Zielona Dolina na Białołęce, na tym osiedlu też mieszkańcy chwalą sobie najniższe czynsze a to bardzo ważne w późniejszym użytkowaniu mieszkania.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie