statystyki

Kodeks budowlany po przebudowie

autor: Anna Krzyżanowska09.02.2017, 07:26; Aktualizacja: 09.02.2017, 08:52
budowa, dom, nieruchomości

Informacja o tym, że projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego ewoluował, została podana podczas I Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury, które odbywa się właśnie w Poznaniu w ramach Budmy – największych targów budownictwa w Polsce.źródło: ShutterStock

Obszary zorganizowanego inwestowania – to one, według najnowszej wersji aktu, mają ściągnąć biznes do samorządów.

Informacja o tym, że projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego ewoluował, została podana podczas I Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury, które odbywa się właśnie w Poznaniu w ramach Budmy – największych targów budownictwa w Polsce.

Elastyczne inwestowanie

Obszary zorganizowanego inwestowania (OZI) mają umożliwić realizowanie dużych przedsięwzięć, wymagających koordynacji prac na etapie planowania przestrzennego, urbanistyki oraz wznoszenia inwestycji. Realizacja ostatniego z wymienionych etapów ma być możliwa przy współpracy publiczno-prawnej. Wszystko po to, by dać bądź zwrócić określonym terenom (np. poprzemysłowym) potencjał inwestycyjny.

OZI, jak tłumaczy Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa, to czarne plamy w planach miejscowych zarezerwowane dla terenów przeznaczonych pod prowadzenie różnego rodzaju firm. – Takie obszary są niezbędne, żeby mieć dziś szerszą możliwość inwestowania – przekonywał Żuchowski podczas Budmy. – Dzięki nim nie trzeba będzie już zmieniać całego planu w sytuacji, gdy pojawi się inwestor. Samorządy będą elastyczne – akcentował wiceminister.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie