Setki tysięcy firm z nowymi obowiązkami. W imię walki z praniem pieniędzy i terroryzmem

autor: Patryk Słowik20.04.2018, 07:10; Aktualizacja: 20.04.2018, 07:14
Nowy akt prawny już na etapie procedowania budził spore emocje, których z biegiem czasu nie ubywa.

Nowy akt prawny już na etapie procedowania budził spore emocje, których z biegiem czasu nie ubywa.źródło: ShutterStock

Eksperci nie mają wątpliwości: przeciwdziałać praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu trzeba z pełną stanowczością. Ale wielu z nich zastanawia się, czy w aż tak dużym stopniu musi to się odbywać kosztem firm. I czy na tych, którzy w krótkim czasie nie przygotują się na nowe przepisy, powinny być nakładane drakońskie kary

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • X(2018-04-20 10:07) Zgłoś naruszenie 70

    jakieś konkrety..?

    Odpowiedz
  • Oo(2018-04-20 10:20) Zgłoś naruszenie 190

    Czyli te "ułatwienia dla firm" o których mówił rząd to mielenie prywaciarzy tonami bezmyślnych przepisów i biurokratyczną maszyną ?

    Odpowiedz
  • wow(2018-04-20 13:26) Zgłoś naruszenie 100

    Znowu zmiany. Ufff. A zmiany głównie polegają na zmianie tytułu ustawy i przepisaniu 3/4 starej ustawy. Tworzy się niezły bałagan. Raj dla prawników. Dzięki ci PIS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2018-04-20 16:01) Zgłoś naruszenie 80

    Kiedyś w biurze było kilka segregatorów. Teraz po wejściu różnych "ułatwieniach " mam ich tyle że w szafkach się nie mieszczą.....

    Odpowiedz
  • j.(2018-04-20 18:45) Zgłoś naruszenie 50

    Jeśli jakiś następny premier zapowie w expose, że będą nowe obowiązki dla przedsiębiorców, dalszy rozrost biurokracji, nowe obostrzenia, zakazy i nakazy, jeszcze bardziej skomplikowane, niejasne i nieżyciowe przepisy, np. podatkowe i jeszcze surowsze kary za nie przestrzeganie tych wszystkich koszmarnych przepisów, to ja... będę bił z całych sił brawo!!!! Dlaczego?... Ano... za szczerość, że przynajmniej nie kłamie!...

    Odpowiedz
  • gość(2018-04-20 22:42) Zgłoś naruszenie 20

    następny KRETYŃSKI POMYSŁ rządu twardogłowych

    Odpowiedz
  • absurd poprawności politycznej(2018-04-23 08:41) Zgłoś naruszenie 10

    To jakaś parodia. Całe społeczeństwo ma ponosić karę, za to że luminarze prawa nie potrafią stworzyć rozwiązań, które uderzą tylko w przestępców. Oczywiście przestępcom, dysponującym fachowcami, którzy poradzą im jak omijać te przepisy, nic nie będzie. Natomiast uczciwa część społeczeństwa będzie za to płacić. To tak jakby nakazać całemu społeczeństwu chodzenie w workach na kartofle, bo rasiści od czasu do czasu atakują ludzi o innym kolorze skóry. Genialne rozwiązanie prawda. Zamiast uderzyć w przestępcę, w trosce aby przestępca nie poczuł się urażony, obciąża się nieprzestępców.

    Odpowiedz