Prezes Banku Millennium: Kwestia frankowa jest do rozwiązania [WYWIAD]

autor: Łukasz Wilkowicz19.06.2017, 10:26; Aktualizacja: 19.06.2017, 10:32
"Każda rekomendacja, która będzie się wiązała z kosztami dla sektora bankowego, skonsumuje pewien procent kwoty, jaką banki mogą przeznaczyć na rozwiązanie problemów części kredytobiorców walutowych."

"Każda rekomendacja, która będzie się wiązała z kosztami dla sektora bankowego, skonsumuje pewien procent kwoty, jaką banki mogą przeznaczyć na rozwiązanie problemów części kredytobiorców walutowych."źródło: ShutterStock

- Lepiej pomóc osobom, które tego potrzebują, niż zwracać spready tym, które sobie radzą -  uważa Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • Marek Rz(2017-06-19 10:27) Zgłoś naruszenie 621

    Zdanie o bankructwie brzmi jak szantaż szefa zagranicznego banku wobec państwa polskiego i jego obywateli. Jak jest buta i bezczelność tego pana! Są olbrzymie zyski banku, są wypłaty premii dla zarządu, ale nie ma pieniędzy, żeby oddać je oszukanym przez bank klientom. Kiedy wreszcie prokuratura weźmie się do rozwiązania problemu nieuczciwych bankierów? Ile lat można żyć w państwie teoretycznym?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ABZ(2017-06-19 09:57) Zgłoś naruszenie 551

    Jeżeli słowa pani premier o tym, że państwo powinno chronić swoich obywateli coś znaczy to miejsce tego pana jest w więzieniu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • razor(2017-06-19 09:46) Zgłoś naruszenie 491

    "Lepiej pomóc osobom, które tego potrzebują, niż zwracać spready tym, które sobie radzą" czyli znowu banki nie chcą pomóc w rozwiązaniu problemu, tylko jego ciężar przerzucić na klientów - tych dobrych którzy sobie radzą.

    Odpowiedz
  • Jagna(2017-06-19 12:27) Zgłoś naruszenie 441

    Oczywiście pan prezes udaje, że wyrok SOKIK nie istnieje. Sygn. akt XVII AmC 426/09. Otóż istnieje, tylko pan prezes ma go w głębokim poważaniu.

    Odpowiedz
  • FRODO(2017-06-19 12:00) Zgłoś naruszenie 432

    Państwo chroni tylko wybranych obywateli. Przed ISLAMEM pewnie wszystkich ale przed banksterką odważnych brak. Tyle są warte te słowa co dotychczasowe działania rządu PiS w temacie kredytów.

    Odpowiedz
  • Chudy byk(2017-06-19 11:46) Zgłoś naruszenie 421

    Wybujałe spready to jawne oszustwo banków na wielka skalę. Oddanie zajemanych z tego procederu pieniędzy,jest waszym obowiązkiem.(nawiasem mówiąc,za który powinniście siedzieć)

    Odpowiedz
  • Piotr(2017-06-19 12:14) Zgłoś naruszenie 412

    Wywiad kabaretowy... Jak można pytać złodzieja (przedstawiciela korporacji która popełniła przestępstwa) o to ile odda i czy odda ukradzione pieniądze ? Rozwalają mnie takie banialuki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • szeldon(2017-06-19 12:37) Zgłoś naruszenie 383

    panie redaktorze, warto sobie psuć nazwisko takim tekstem na zlecenie banku?

    Odpowiedz
  • MarekPopowicz(2017-06-19 12:43) Zgłoś naruszenie 362

    Pan prezes raczy pominąć PRAWOMOCNY wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i KONSUMENTÓW Sygn. akt XVII AmC 426/09. Wyrok ten jest PREJUDYKATEM w postępowaniach indywidualnych na mocy uchwały składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 20 listopada 2015 r. III CZP 17/15! Może dziennikarze przypomną prezesowi Jakoś sad nie podzielił wtedy zdania prezesa banku MILLENNIUM i nie zapisuje w wyroku klauzuli "dolnego progu" odpowiedzialności banku MILLENNIUM tylko wobec kredytobiorców, u których "koszt obsługi kredytu wynosi co najmniej 65 proc. dochodu"

    Odpowiedz
  • NieDlaPrzestepstwBankowych(2017-06-19 13:13) Zgłoś naruszenie 271

    ..jakie moralne prawo ma do wypowiadania się człowiek , który jest jednym z tych co doprowadził do obecnej sytuacji kryzysowej - złamania praw swoich klientów, samobójstw osób oszukanych przez banki, ekonomicznego zniszczenia wielu rodzin w Polsce, niszczeni zaufania do banków, narażenia na szkodę swojego banku i jego akcjonariuszy......jakie ma prawo i dlaczego nasza władza zadaje sie z takimi i ich słucha...czy ważniejszy jest głos oprawcy czy ofiary - społeczeństwa oszukanego przez nieuczciwych banksterów.

    Odpowiedz
  • Jagoda(2017-06-19 14:01) Zgłoś naruszenie 272

    To kosztowałoby kilkadziesit miliardów złotych i doprowadziłoby do bankructw w systemie finansowym. Czyli na tyle dotychczas wydoili swoich klientów. A teraz mówią, ze jak bédzie trzeba oddac nieprawnie zagrabione pieniądze, to system finansowy ( czyli rózne PRYWATNE banki i inne instytucje ) na tym stracą. Gdzie jest prawo ? Czy Polska i jej rząd ma chronic obce prywatne firmy, czy swoich obywateli ?!

    Odpowiedz
  • Ewa(2017-06-19 14:27) Zgłoś naruszenie 182

    Elity rządzące pozwalają okradać Polskę i Polaków, stoją przodem do zagranicznych banksterów, tyłem do swoich wyborców. Zapamiętamy.

    Odpowiedz
  • Realny(2017-06-19 15:20) Zgłoś naruszenie 163

    Łunę widzę czerwoną. Bo czapeczka gore. Oj gore ;-) Na złodziejaszkach.

    Odpowiedz
  • JA(2017-06-19 14:15) Zgłoś naruszenie 162

    http://millennium.arkis.pl/wp-content/uploads/2013/05/Amc_2009-426_2010-12-14_Millennium.pdf proszę sobie poczytać WYROK SĄDU W TEJ SPRAWIE

    Odpowiedz
  • Jarek(2017-06-19 13:24) Zgłoś naruszenie 160

    Jednemu marchewkę a drugiego kijem ot wymyślił...........

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2017-06-19 20:36) Zgłoś naruszenie 163

    Facet używa nazwy "kredyty frankowe" choć wie,że są to kredyty złotowe.i to zarówno indeksowane jak i denominowane.W sprawie zwrotu spreadów wyraża się,że może by nie zwracać , a czy w Portugalii można oszukiwać prowadząc fikcyjną sprzedaż walut?Chyba ten Pan uważa nas za idiotów tym bardziej winna się nim zainteresować Prokuratura bo gość stwierdza ,że polskie prawo jest dla niego niczym.

    Odpowiedz
  • grek_pl_zorba(2017-06-19 18:03) Zgłoś naruszenie 151

    Wykpić się 6 mld zł, nigdy! 6 mld zł x 8 lat bezprawia = 48 mld zł albo nie mamy o czym mówić i nie odzyskacie swojej reputacji.Banki do repolonizacji i wynocha z Polski.

    Odpowiedz
  • Stefan(2017-06-20 00:06) Zgłoś naruszenie 141

    Szykuj szczoteczkę do zębów. Kto pozwala zabierać głos w sferze publicznej bandycie. Skończysz tam gdzie twoi koledzy z Islandii.

    Odpowiedz
  • Andi(2017-06-19 19:35) Zgłoś naruszenie 132

    Widzę że tymczasowego prezesa (bankstera) poczucie pewności siebie nie opuszcza. Po prostu proszę pana my oszukani przez pana bank potrzebujemy troszkę więcej czasu. Jak to powiedział robak do kamienia..."daj mi czas to cię przegryzę"

    Odpowiedz
  • Lukas(2017-10-24 15:55) Zgłoś naruszenie 30

    A jak tam postępowanie prezesa UOKIK w związku z nie usunięciem z umów kredytów walutowych niedozwolonych zapisów Panie Jao? O tym ani słowa?😉

    Odpowiedz