Usługi bankowe dla emerytów: Oferta darmowa, ale skromna

autor: Patryk Słowik02.01.2017, 10:30; Aktualizacja: 02.01.2017, 10:40
bank

Podstawowy rachunek płatniczy nie będzie dopuszczał możliwości zrobienia na nim debetu ani powiązania go z innymi usługami finansowymi oferowanymi przez dostawcę, w tym przede wszystkim z usługami kredytowymi. Na ten temat toczyła się długa dyskusja w parlamencieźródło: ShutterStock

Na nowych rozwiązaniach skorzystają ci, którzy nie mają dużych wymagań co do usług bankowych. Oferta będzie bowiem darmowa, ale skromna.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • kar(2017-05-09 14:02) Zgłoś naruszenie 21

    wszysto za darmo ziemie za darmo konto za darmo i najwazniejsze cmentarz povinien byc za darmo

    Odpowiedz
  • Ed(2017-03-23 13:34) Zgłoś naruszenie 10

    Rada jest jedna - wybierajcie z darmowych kont. Byłem w jednym banku, co rzekomo oferował darmowe konto, a w każdym miesiącu pobierali mi opłaty. W skali całego roku rachunek nie był już taki mały. Nie doczytałem regulaminu napisanego małym druczkiem i mogłem być zły tylko na siebie. Korzystam tylko z podstawowych funkcji konta, więc moje zdziwienie było duże. Po czasie znalazłem jednak bank, który mnie nie okłamuje i jest naprawdę za zero. Przeczytałem przed chwilą poradnik jak wybrać darmowe konto - może się komuś przyda http://conversacja.pl/materialy/Raport_Konto_bez_Kruczkow_2017.pdf

    Odpowiedz
  • J.wT.-Kresy Zach.(2017-02-27 18:17) Zgłoś naruszenie 167

    Cóż - to nie pierwsze pomysły PiS dla ludzi gorszego sortu !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • olek(2017-02-10 16:52) Zgłoś naruszenie 52

    Tylko trzeba zalatwic co z piniedzmi po smierci,ile z tego ktos dostanie ile zabierze bank,jakie to benda formaln sci.Ja mam troche oszczednosci to likwiduje konto wycofuje pieniadze nie place czynszu zadnych kredytow i innyc h oplat,czekam co bedzie z renta w pazdzierniku br,Gdybym m ial w banku i dlugi to mi zabiora,a tak moga mi nadmuchac wiadomo gdzie.

    Odpowiedz
  • Gosc(2017-02-06 10:41) Zgłoś naruszenie 64

    Dla emeryta jest to super sprawa a nie czekanie i otwieranie drzwi listonoszowi nie zawsze,ale warunki musza byc dla biednego emeryta jasne a nie zawile.Trzeba zeby ZUS przelewal na konto ale darmowe i postawic warunki jasne zeby czlowiek sie nie bal kosztow i upowaznienia kogos czy mozna czy nie jak to zawsze bylo nie domowione.Dzsia sie pieniedzy w domu nie trzyma bo nawet swoj moze byc nie pewny.

    Odpowiedz
  • ank(2017-01-12 12:02) Zgłoś naruszenie 2610

    Polak 2 sortu powinien dostawać tylko bony na chleb i margarynę i reszte na wódke i to niedużo .

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • as(2017-01-07 08:09) Zgłoś naruszenie 522

    bylo w peko za darmo a teraz 6,9zl za miesiac a konto nazywa sie dalej KONTO ZA ZERO to zlodzieje nawet nazwy nie zmienili

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hihot(2017-01-03 13:18) Zgłoś naruszenie 305

    Czyli coś a la lekarstwa " za darmo " !

    Odpowiedz
  • emerytka(2017-01-02 23:09) Zgłoś naruszenie 132

    "Co mamy bowiem w gwarantowanym ustawowo pakiecie? Otóż możliwości podstawowego rachunku płatniczego zostały ograniczone do: wpłat pieniędzy na rachunek, przelewów, poleceń zapłaty, wypłat gotówki w bankomacie i płatności przy użyciu karty płatniczej. I co należy uznać za kluczowe: bezpłatne będzie jedynie 5 przelewów w ciągu miesiąca i 5 wypłat w bankomacie. To oznacza, że za szóstą operację danego rodzaju bank już będzie mógł naliczyć opłaty – i to pomimo prowadzenia podstawowego, czyli co do zasady bezpłatnego, rachunku. Pierwotnie politycy planowali, by limit bezpłatnych operacji wynosił 15. Uznano jednak za przekonywającą argumentację sektora bankowego, który twierdził, że byłoby to dla korporacji zbyt dużym obciążeniem." - wg Gazety Prawnej z 02.01.2017r. Jak to rozumieć w przypadku wspólnego konta małżonków? Proszę o fachową i profesjonalną odpowiedź

    Odpowiedz
  • emerytka(2017-01-02 22:56) Zgłoś naruszenie 126

    A czy w przypadku wspólnego konta z małżonkiem mogę wykonać 10 przelewów i dokonać 10 wypłat z bankomatow? Myślę, że tak.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bibi(2017-01-02 21:00) Zgłoś naruszenie 221

    Bierecki to mówi WSZYSTKO !!!

    Odpowiedz
  • Gosc(2017-01-02 11:49) Zgłoś naruszenie 436

    Super bo wiecej nie potrzebuje,a jak bede potrzebowala to zmienie rachunek. Jest to bardzo wygodne rozwiazanie nie musze byc uzalezniona od listonosza to przezytek.

    Odpowiedz