Kto i komu zaoferuje podstawowy rachunek płatniczy

autor: Patryk Słowik02.01.2017, 10:50; Aktualizacja: 02.01.2017, 10:53
Czy istnieje ryzyko, że przedsiębiorcy będą nadużywali uprawnień do odmawiania zakładania podstawowych rachunków płatniczych?

Czy istnieje ryzyko, że przedsiębiorcy będą nadużywali uprawnień do odmawiania zakładania podstawowych rachunków płatniczych?źródło: ShutterStock

Możliwość otworzenia podstawowego konta będą mieli nie tylko ci, którzy nigdy żadnego nie posiadali, lecz także ci, którzy z jakichś przyczyn swoją współpracę z bankiem zakończyli.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Andrzej G..(2017-02-07 13:15) Zgłoś naruszenie 73

    ...............KREDYTY I POŻYCZKI..................powinny być tylko wydawane przez założone konto w Banku i za potwierdzeniem oświadczenia pisemnego Kredytobiorcy czyli wpisaniem pełnej kwoty literowo i liczbowo ......a nie że osoby niepełnosprawne pobierają pieniądze przez internet................CHWILÓWKI powinny zostać zlikwidowane.............kto takie PRAWO ustanowił.......i gdzie był TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY by uchronić ludzi od pułapek KREDYTOWYCH...............Panie Sędzio Rzepliński co pan robił przez tyle lat by uchronić Polaków przed takimi malwersacjami..!!!!!!!!!!!.............należy zlikwidować lub zmienić zasady udzielania pożyczek i kredytów za obowiązkowym wisem oświadczenia o kwocie i przyjęciu a nie samym PODPISEM !!!!!!

    Odpowiedz
  • eer(2017-09-04 14:25) Zgłoś naruszenie 20

    Czyli pobocznym zapisem wprowadza się rejestr wszystkich kont bankowych konsumentów. Tym samym komornik wlezie na każde konto, no chyba, że teraz KAS będzie kasować i pozbędą się pośrednictwa i kosztów komorniczych przy np. alimentach czy mandatach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane