statystyki

PGNiG nie odpuszcza Nord Stream 2, ale blokowanie budowy gazociągu może być trudne

autor: Aleksandra Gruszczyńska17.05.2017, 07:44; Aktualizacja: 17.05.2017, 09:00
Nord Stream

Gazprom zawarł już porozumienie z kilkoma zachodnimi firmami, przybliża ono budowę drugiej nitki Gazociągu Północnego.źródło: ShutterStock

Zapowiada się ocieplenie relacji na linii Bruksela – Moskwa, co może utrudnić blokowanie budowy gazociągu Nord Stream 2.

Jutro PGNiG zaprezentuje stanowisko przesłane Komisji Europejskiej w sprawie obietnic Gazpromu, że zaprzestanie nadużywania pozycji monopolisty i stosowania nieuczciwych praktyk. KE poprosiła w połowie marca o opinię kraje Europy Środkowej i Wschodniej.

PGNiG nie wierzy w zapewnienia Gazpromu. Uznaje projekt budowy Nord Stream za niezgodny z obowiązującymi w UE przepisami oraz priorytetami wspólnotowej polityki energetycznej. – To projekt polityczny, podejmowany wbrew zasadom demonopolizacji rynku, działający na szkodę odbiorców gazu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – poinformowało nas biuro prasowe spółki.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie