Walka o emeryturę może się opłacić. ZUS przegrywa co trzeci proces

autor: Karolina Nowakowska26.10.2015, 07:00; Aktualizacja: 30.10.2015, 11:20
emeryt-świadczenia

W 2013 roku sądy wydały 128 363 orzeczeń dotyczących spraw związanych ze zmianą decyzji o wysokości rent i emerytur.źródło: ShutterStock

Polacy zasypują sądy sprawami dotyczącymi wysokości rent i emerytur. Nawet w co drugiej sprawie okazuje się, że ZUS wydał błędną decyzję.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Majka(2015-10-26 12:48) Zgłoś naruszenie 100

    ZUS nie musi mi nic dawać ponad to co mi się należy i wedle przepisów , które obowiązywały w momencie uzyskania moich praw do nich.

    Odpowiedz
  • eee(2015-10-27 20:43) Zgłoś naruszenie 90

    ZUS nie jest ubezpieczycielem. Jeżeli składka jest obowiązkowa to jes to to podatek.

    Odpowiedz
  • Marta(2015-11-12 10:56) Zgłoś naruszenie 60

    Czy to jest prawne aby pomniejszać emeryturę z powodu dalszej pracy, na każdym kroku okradają ten biedny naród a sami żyją ponad stan z kartami kredytowymi z naszych emerytur. Co za złodziejski kraj

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jan(2015-10-27 04:26) Zgłoś naruszenie 40

    ja tez z zusem wygralem po dwoch latach rozpraw , chodzilo o warunki szkodliwe w latach 70-80 gdzie jeszcze ustawy nie bylo a swiadectwo bylo na ten okres wystawione a pytanie zusu i sądu ktory byl stronniczy dla zusu ile godzin bylem spawaczem a ile monterem w czasie 8 godzin pracy , to budzilo duzo watpliwosci ze sprawy odbywaly sie na poziomie zwyklego sądu i apelacyjnego w sumie wygralem ale zus z godnie z sadem wrocili mi tylko za nie caly rok emeryture bo znalezli jakies kruczki ze byla jakas przerwa w sprawach wiem ze przegrywaja bo pracownicy zusu i sedziowie sadow pracyw rejonach sa nie doszkoleni i nie znaja przepisow

    Odpowiedz
  • nauczycielka(2015-11-04 06:14) Zgłoś naruszenie 30

    A ja się boję- mam 51 lat, że gdy dojdę do emerytury, to dostanę 1000 zł :(

    Odpowiedz
  • Antoni(2015-10-26 23:16) Zgłoś naruszenie 30

    Wstrzymanie emerytury z powodu pracy? - czy to prawnie usankcjonowane bezprawie???
    Emerytura to moje pieniadze pochodzace od moich zarobkow i zgromadzone w funduszu.
    W wieku emerytalnym powinny mi byc wyplacane bez wzgledu na to czy dalej pracuje czy nie. Przeciez te pieniadze to sa moje pieniadze, przezemnie przez lata wplacane do funduszu i od ktorych Panstwo - ubezpieczyciel a nie ja zarabialo odsetki oczywisci ponoszac rowniez swoje wlasne koszta utrzymania funduszu.
    Emerytura nie powinna byc wstrzymana jesli sie dalej pracuje.
    W Szwecji gdzie obecnie przebywam przyjete jest ze emerytura jest wyplacana od wieku emerytalnego. To czy pracuje dalej czy nie, nie ma zadnego znaczenia w prawie do emerytury.
    Otrzymywanie emerytury i jednoczesnie kontynuowanie pracy jest jedynie pozytywnie przyjmowane przez spoleczenstwo.
    Tak ze nie dajmy sie oszukiwac. Emerytury to nasze pieniadze ktore sie nam naleza!!!

    Odpowiedz
  • Wczesny emeryt TUSKOeBUZKA górnik i mundurowy.(2015-10-28 18:49) Zgłoś naruszenie 33

    My na ZUS jakoś nie narzekomy.
    Bo w wieku 43 lot pynzyje zawsze momy.

    Odpowiedz
  • Lida(2015-10-31 10:13) Zgłoś naruszenie 20

    W postępowaniu administracyjnym jest możliwość przesłuchania świadków a nawet przeprowadzenia rozprawy administracyjnej, a organ ma obowiązek ustalić stan faktyczny. Tyle że zus szuka tylko możliwości co zrobić żeby zapłacić jak najmniej albo wcale. Czas najwyższy zmienić system ubezpieczeń i wprowadzić konkurencję dla zuz!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Valdemort(2015-11-19 22:22) Zgłoś naruszenie 21

    w tym ******* kraju w oczywistych sprawach trzeba iść do sądu - emerytury, ubezpieczenia komunikacyjne, odwołania od oczywiście i logicznie niewłaściwych decyzji administracyjnych, oszustw banków - a teraz bezwstydne machloje nawet prezydenta, podobno prawnika! to wszystko jest chore

    Odpowiedz
  • piniusz(2015-10-31 10:21) Zgłoś naruszenie 10

    ZUS wydaje decyzję o przyznaniu emerytury wyłącznie na podstawie dokumentów-proszę nie żartować bo na podstawie takich samych wydawane są różne decyzje,powód lepiej nich sąd ocenia niż mieć problemy.Który pracownik ma premię,pytaniem retorycznym

    Odpowiedz
  • TERESA(2016-03-17 12:56) Zgłoś naruszenie 11

    NIE ZGADZAM SIE ZE TAK DUZO POBIERAJA MI NA UBEZPIECZENIE SPOLECZNE ORAZ UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE PONAD 200ZL GDY MAM EMERYTURY 1400 CZY TO JEST SPRAWIEDLIWE

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • El(2015-10-26 13:09) Zgłoś naruszenie 10

    A ja mam gdzies ZUS i POdobne mafie które ukradną Wasze składki. Mam 40 lat pracy i ani grosza nie zaplaciłem na ZUS ,za to zgromadiłem pokaźny mająteczek.

    Odpowiedz
  • dziadowizna(2015-10-29 10:09) Zgłoś naruszenie 17

    Albo emerytura albo praca ? Cwaniaczki polaczki .! Masz wiek i uprawnienia to na grzyby . Nie blokój miejsca młodym ?

    Odpowiedz