statystyki

Rolnik w wieku emerytalnym straci prawo do pobierania renty strukturalnej

autor: Bożena Wiktorowska04.11.2014, 07:00; Aktualizacja: 04.11.2014, 07:38
pieniądze-finanse-rolnik

Osoby pobierające rentę strukturalną po ukończeniu 65 lat będą musiały złożyć wniosek o przyznanie emerytury. Jeśli tego nie zrobią, wypłata unijnego świadczenia zostanie zmniejszona o połowę.źródło: ShutterStock

Osoby pobierające rentę strukturalną po ukończeniu 65 lat będą musiały złożyć wniosek o przyznanie emerytury. Jeśli tego nie zrobią, wypłata unijnego świadczenia zostanie zmniejszona o połowę.

Reklama


Reklama


Rolnicy przekazujący swoje grunty na powiększenie innego gospodarstwa rolnego mieli możliwość ubiegania się o unijną rentę strukturalną. Zasady jej wypłaty określa rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi z 19 czerwca 2007 r. w sprawie szczególnych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Renty strukturalne” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007–2013 (Dz.U. z 2007 r. nr 109, poz. 750 ze zm.).


Pozostało jeszcze 75% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 złZamów abonament

Przeczytaj artykuł
Koszt SMS-a 2,46 złZapłać sms-emMasz już kod?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • ktoś znający wieś(2014-11-05 08:01) Odpowiedz 10

    Może i są takie bogate niektóre wsie, ale ja znam tylko takie wsie, gdzie rolnicy mają tylko trzydziestoletnie traktory, bo nie stać ich na kupno nowszych.Owszem, są tam także rolnicy mający po dwa nowe ciągniki, ale ci rolnicy wzięli olbrzymie kredyty, które w najlepszym razie spłacą za kilka tysięcy lat, a na razie nie stać ich nawet na spłacanie odsetek. Tak więc ich bogactwo jest tylko "na pokaz", bo w rzeczywistości są naprawdę biedni.
    A politycy robią wszystko, by było im jeszcze gorzej, np. dbają o to, by wspierać Ukrainę, co skutkuje zakazem eksportu do Rosji.

  • anna(2015-02-14 05:28) Odpowiedz 00

    Byłam na praktyce rolniczej we Francji> Nie ma tam rolnikow ktorzy by mieli po 2 ciagniki a maszyny rolnicze mają wspolne tzw kolk ROLNICZE ALE NA INNYCH ZASADACH.Nie stać ich i też nie chcą mieć całego parku maszynowego,jjeśli nie jest efektywnie wykorzystywany.A u nas dzialkowcy majacy 2 ha mają ciagniki i inne maszyny

  • Biedulki....płacą do KRUS 260zł kwartalnie(2014-11-04 10:27) Odpowiedz 00

    Ale za to odbierają na emce 3 tys zł kwartalnie... (KRUS to PERPETUM MOBILE)

    Niedawno czytałem artykuł o tym jak polskie rolnictwo jest doinwestowane... średnio polski rolnik kupuje nowoczesny sprzęt rolniczy w kwocie ok 200tys zł rocznie...

    Gdzie nie pojedziesz na wieś tam ciągniki New Holland po 2 szt (cena jednostkowa 300tys zł) siewniki, pługi, rozrzutniki z czego każdy od 70 tys zł w górę. Kombajny po 1 mln zł...

    To NORMA...ale zapłacić na KRUS przez rok więcej niz 1 tys. zł...Panie nie da się...

  • jbt(2014-11-05 14:01) Odpowiedz 00

    Za 1.5 mln rolników w Polsce, państwo płaci im ubezpieczenie zdrowotne. Albo niech samorządy wezma to na siebie, albo sami rolnicy.Jak PSL, odejdzie od władzy /koalicji/ to byc może, ustawa zmieni przepis.

  • aa(2014-11-04 15:55) Odpowiedz 00

    jak już to koszt 378 zł a nie 260 zł.

  • wieśniak(2015-02-02 17:18) Odpowiedz 00

    płacą nie 260 zł TYLKO 380 zł kumasz a te maszyny to kupione z zachodu starocie bo niestać zwykłego rolnika na zakup nowego a rolnikow są dwie kategorie ten co pracuje od świtu do nocy a druga kategoria co siedzi w stolicy a robią parobki za 1200 zł miesięcznie bez żadnej umowy I odprowadzanych składek tam są nowe maszyny za kumał