Ile wyniesie renta socjalna w 2018 roku

autor: Agnieszka Brzostek01.01.2018, 12:00; Aktualizacja: 21.03.2018, 10:49
Pobierając rentę socjalną można także dorabiać.

Pobierając rentę socjalną można także dorabiać.źródło: ShutterStock

Od marca 2018 roku renta socjalna będzie wyższa, obejmie ją bowiem coroczna waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (121)

  • juzek(2018-04-09 07:16) Zgłoś naruszenie 01

    piepszone pjjakj biorom rente socjalmom nierobu i marginese spoleszne

    Odpowiedz
  • janusz matwiej(2018-04-04 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    co ja mam powiedziec muj marz jest bez pluca miesiac temu mial zawal nogi ma jak druciki ma znaczny stopien nie pelnosprawnosci i ma tylko 177zl na leki wydaje po trzysta zl ima 153zlopiekuncze jak ma on rzyc

    Odpowiedz
  • Łukasz(2018-04-04 15:45) Zgłoś naruszenie 01

    Gdzie jest renta socjalna był 908 zł nie macie studu i ludzie maio za wami jść głosować byli głupie ludzie za pasem złodzieje pan duda i szydło i Kaczyński i pan premier nie macie stadu 741zł ima z tego zszyć

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • el (2018-03-30 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    komu mało ? ja dostałam 22zł podwyżki mam 14 lat pracy i rentę socjalną ani nie będę miała emerytury ani normalnej renty . Ja bym chętnie poszła do pracy ale niestety nie mogę . o kogo tak naprawdę Pani chodzi ? Pani Alu?

    Odpowiedz
  • Marta(2018-03-25 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    żenujace,że ludzie nie potrafią zrozumiec definicji renty socjalnej,widać wolą obrażac ludzi chorych i niepełnosprawnych,mam syna 26 letniego niedotleninie okoloporodowe ,nie mowi,nie radzi sobie samodzielnie ,nie potrafi sam sie ubrac.. zrobic zakupów ale chodzi,cale nasze zycie skupia sie na tym aby mógł godnie żyć,nie otrzymuje renty na syna ,bo się nie kwalifikuje,komisja uznala ze syn nie wymaga opieki stalej ,ale niestety nie mozna go zamknąć samego w domu i pójść do pracy,trudno ..skoro się nie nalezy , widocznie tak ma być ,mąż pracuje ja zajmuje się dorosłym synem ,on otrzymuje rentę socjalna 723 zlotych plus zasilek pielegnacyjny w kwocie 153zl.. Ciekawe czy ktoraś osoba chciałaby się zamienić z moja rodziną.Nie uważam ,aby moj syn był darmozjadem ,nierobem i alkoholikiem ,jesli mi ktoś zarzuci ,ze ja jestem darmozjadem to jakoś przyjmę to na barki,bo faktycznie dokonałam wyboru ;nie pracuje... bo wybralam opieke nad niepełnosprawnym synem

    Odpowiedz
  • Wzburzony .(2018-03-19 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Renty śa za niskie , w sklepach nie pytają ile masz dochoru tylko karzą płacić .Wielu powie ale to nie moja wina że TY chorujesz i jesteś na rencie , ale Ja odpowiem twoja skoro ktoś jest chory to trzeba Go wesprzeć a nie mu jeszcze dol wykopać . To tak jak ktos wam z rodziny zachoruje i wygncaie go do pracy lub dacie mniej jedzenia bo nie pracuje ? To ja nie chciałbym być w waszej rodzinie .

    Odpowiedz
  • krysta(2018-03-15 19:58) Zgłoś naruszenie 40

    CHETNIE ODDAM RENTE SOCJALNA KTÓRA OTRZYMUJE MÓJ NIEPEŁNOSPRAWNY SYN A MARZENIE MOJE JEST JEDNO ABY BYŁ ZDROWY I NIE POTRZEBOWAŁ MOJEJ POMOCY I WŁASNYMI RĘKAMI ZARABIAŁ NA SWOJE UTRZYMANIE LEPIEJ BYC ZDROWYM I MNIEJ ZAROBIC I PROSZE NAS RODZICÓW NIE OBRAZAC ZE CHCEMY WIĘCEJ BO PRACE MOZNA ZMIENIC JESLI SIĘ MAŁO ZARABIA A ZDROWIA JUZ NIE KUPI SIE ZA ŻADNE PIĘNIADZE WIĘC TRZEBA ODRÓZNIC PIJAKÓW A NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z POWAZANIEM MAMA NIEPEŁNOSPRAWNEGO SYNA.

    Odpowiedz
  • pracownik socjalny(2018-03-15 18:20) Zgłoś naruszenie 20

    Piekna ustawa za zyciem,a potem glodowa renta socjalna.Zastanawiam sie co jest bardziej chumanitarne aborcja czy wegetacja horego ktory niema na leki i rechabilitacje!Tak sa wolontariusze ale oni sie zmnieniaja tagrze nie sa na cale zycie, a finansowo niepomoga.

    Odpowiedz
  • Rs(2018-03-15 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    Ten krury pisze ze torenty dla alkocholikow i tym podonnym to takich ludzi los nie jeszcze niekokaral ja terz biore rente socjalno . I wielerazy bym chcial odaci te chorobe kuromam . Woendz jak kto si porownuje nas osoby nieplnpsprawne do alkocholikow to my sie schecio zamienimy.

    Odpowiedz
  • Hikari(2018-03-10 12:12) Zgłoś naruszenie 10

    Nie rozumiem, dlaczego wypowiadają się tu osoby, które nie mają o niczym pojęcia, a myślą, że wiedzą wszystko na temat renty socjalnej i tylko dają dowód swojej głupoty. Ja sama jestem na rencie socjalnej od kilku lat. Aby ją pobierać nie trzeba oczywiście być chorym od urodzenia czy wczesnego dzieciństwa, ja zachorowałam w wieku 16 lat i też mam do niej prawo. Można zachorować na studiach i też się ma do niej prawo. I nie trzeba być wcale osobą, która nie może samodzielnie funkcjonować. Aby dostać rentę socjalną wystarczy, że lekarz orzeknie samą niezdolność do pracy, chociaż może orzec także niezdolność do samodzielnej egzystencji. Ja wiele bym dała, żeby móc normalnie pracować i normalnie żyć, a nie dostawać tyle, że bez pomocy bliskich z pewnością sama bym nie przeżyła. Porównywanie chorych ludzi do alkoholików, którzy nawet nie chcą się leczyć jest nie tylko okropne, ale też dość dziwne w kraju w którym alkohol pije się przy byle okazji. I obawiam się, że żaden psychiatra tu nie pomoże, bo on zajmuje się leczeniem ludzi chorych, a nie głupich czy podłych, bo na to, niestety nie ma lekarstwa.

    Odpowiedz
  • Damian(2018-03-09 21:53) Zgłoś naruszenie 10

    była Szydło premier w 2017 dali 80zł podwyżki teraz Morawiecki i koniec podwyżki bedziemy mało dostawać co roku a pielegnacyjne 153zł zero podwyżki myslałem że PiS jest spoko teraz pisze słabo słabo PiS

    Odpowiedz
  • Damian(2018-03-09 21:44) Zgłoś naruszenie 20

    jak by była renta socjalna 1000zł to by było super ale nie ma

    Odpowiedz
  • rys(2018-03-03 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    renta socjalna pobieraja m

    Odpowiedz
  • Matka niesamodzielnej i niepełnosprawnej osoby .(2018-03-02 12:41) Zgłoś naruszenie 30

    Zazdroszczą pampersów ,respiratorów , podłączeń do urządzeń ratujących życie , cewników i niesamodzielności ,ogarnijcie się ludzie .

    Odpowiedz
  • jadi(2018-02-27 21:08) Zgłoś naruszenie 30

    Ludzie zeby dostac rente socjalna trzeba miec ustalony stopien niepełnosprawnosci ot tak sie nie dostaje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz