statystyki

Prawie 40 tys. osób z niższymi emeryturami. Przez dezubekizację

autor: Maciej Miłosz02.10.2017, 07:56; Aktualizacja: 03.10.2017, 08:51
Ci, którzy nie zgadzają się z obniżeniem swojej emerytury i nie zostaną „ułaskawieni” przez szefa MSWiA, mają prawo odwołać się do sądu.

Ci, którzy nie zgadzają się z obniżeniem swojej emerytury i nie zostaną „ułaskawieni” przez szefa MSWiA, mają prawo odwołać się do sądu.źródło: ShutterStock

Wysokość świadczenia ustalonego nie może być wyższa niż miesięczna kwota przeciętnej emerytury wypłaconej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych – to fragment ustawy dezubekizacyjnej, radykalnie obniżającej świadczenia tym, którzy pełnili „służbę na rzecz totalitarnego państwa” między 22 lipca 1944 r. a 31 lipca 1990 r. Wczoraj weszła ona w życie.

Brak zawartości do momentu zaakceptowania cookie


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • ZWYKŁY BEZ PRZYWILEJÓW POLAK(2017-10-02 10:29) Zgłoś naruszenie 447

    a górnikom emerytom daje po 10 tysięcy mimo, że niektórzy tej byli w jedynie słusznej PZPR

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • emeryt(2017-10-02 10:16) Zgłoś naruszenie 407

    Paszczak to bezczelny kłamca i oszust . Milicjanci na etatach mundurowych też otrzymują decyzje o zmniejszeniu emerytur. Która grupa społeczna następna w kolejce...........................

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prawdziwe oblicze rządu(2017-10-02 13:33) Zgłoś naruszenie 3610

    W czystej postaci polityczny bełkot obłuda i hipokryzja.W okresie PRL wychowała się większość tych co dzisiaj tak szczekają,ujadają jaki to ten PRL był zły.A to przecież dzięki niemu ich rodziny oni sami zdobywali różne pozycje zawodowe,wykształcenie,środki materialne i czerpali korzyści całymi garściami bo w każdej rodzinie pośrednio lub bezpośrednio ten system kształtował byt.Mówienie o U-bekach S-bekach to czysta chucpa obłuda i hipokryzja bo dokładnie to samo można odnieść do innych grup zawodowych-wojska,górników stoczniowców,kolejarzy hutników,strażaków całej sfery budżetowej.Tak funkcjonował ten system-innego nie było każdy był częścią tego układu pokarmowego.Takie dzisiaj populistyczne zachowania tylko i wyłącznie mają podłoże polityczne,odwetu zemsty na bogu ducha winnych sierotach dzieciach wdowach inwalidach.To jest po prostu podłość i draństwo.Kraj katolicki a większość władzy ponoć zagorzali katolicy.Z jednej strony się modlą a z drugiej bliźniemu z powodów ideologicznych "wbijają nóż w plecy"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Za parę lat ....(2017-10-02 13:00) Zgłoś naruszenie 3410

    ... takie same będą emerytury i renty pisiaków i wszystkich tych , którzy do tego przyłożyli ręce a dodatkowo Trybunał Stanu za nadużycia władzy.

    Odpowiedz
  • edi(2017-10-02 15:23) Zgłoś naruszenie 3114

    PiS z lubością niszczy życie innym .... przypomnę tylko, że w PRL: nie płaciliśmy podatku dochodowego PiT, Państwo Polskie dawało mieszkania w nowym budownictwie za darmo w Warszawie całe osiedla Bródno, Piaski i inne zostały tak zasiedlone, nie było kolejek do lekarzy, w tym specjalistów, wizyty u lekarzy nawet kilka razy w miesiącu były bezpłatne, bezpłatnie leczyliśmy się u stomatologa, na każdym osiedlu była przychodnia lekarska, w szkole dzieci miały lekarza, pielęgniarkę i stomatologa, za leki płaciliśmy tylko 33 procent, nie było impulsów telefonicznych, za połączenie w wysokości 1 złotych można było rozmawiać kilka godzin, bilety komunikacji miejskiej były o wiele tańsze, nie było problemów z zatrudnieniem, każdy kto chciał to pracował tylko w Warszawie były duże zakłady np. Wyrobów Precyzyjnych im Świerczewskiego, Zakłady Radiowe Kasprzaka, Kilka Zakładów Unitry, Zakłady Nowotki, Zakłady Róży Luksemburg produkujące doskonałe żarówki Polam, FSO, i inne, w tym spółdzielnie pracy zatrudniające między innymi inwalidów. Studia były za darmo, dla osób mających dobre wyniki w nauce lub pochodzących z rodzin biednych były stypendia. Każdy mógł spokojnie pracować, dzieci chodziły na religię, która odbywała się w salach katechetycznych na plebaniach ... i można tak jeszcze dużo pozytywów wymieniać; obecnie rządzący niszczą to wszystko z premedytacją, chociaż wielu z nich tylko dlatego uzyskało wyksztalcenie, że żyli i uczyli się właśnie w czasach PRL na które dzisiaj tak plują .... i plują najwięcej ci, którzy wtedy mieszkali w willach, w latach 70-tych stać ich było na kupno mieszkania własnościowego i na to żeby nie pracować tylko robić z siebie opozycjonistę z myślą o osiągnieciu w przyszłości dużych profitów, co oczywiście się spełniło .... tylko po co tak upadlać i niszczyć niewinnych ludzi ...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ustawa represyjna ....(2017-10-02 21:38) Zgłoś naruszenie 256

    MSW uznał, że posiada uprawnienia władzy ustawodawczej - jest autorem ustawy, uznał, że posiada uprawnienia władzy sądowniczej - ustalił przecież winnych, uznał, że posiada uprawnienia władzy wykonawczej - obniżając renty i emerytury. Zamiast ustalania, zatrzymywania i skazywania rzeczywistych sprawców łamiących prawo w PRL - wprowadził odpowiedzialność zbiorową, karząc nawet tych którzy lata całe służyli w III RP ....

    Odpowiedz
  • zzzzzzzz(2017-10-02 19:40) Zgłoś naruszenie 249

    Upokorzyli ludzi starych,schorowanych, bezradnych gdzie wielu z nich brało udział w działaniach wojennych walcząc narażając swoje życie o wolna Polskę. Zapłacili im za to wyrzucając ich na śmietnik przeszłości. Myślę , że przyjdą jeszcze takie czasy gdzie hitlerowiec błaszczak zostanie wywieziony na taczkach jak Jagna. Wstyd dla Polski wstyd wobec całego świata.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jeszcze wczoraj ...(2017-10-02 16:12) Zgłoś naruszenie 2211

    .... było 39 tysięcy a dzisiaj już 50 tysięcy ? Widać pan minister zupełnie nie ma zielonego pojęcia co się dzieje i nie wie jak nad tym zapanować. Wymyślił bubla prawnego, którego nie może już okiełznać i powtarza bezradnie wyświechtane banały i kłamstwa, które wykuł na pamięć. Oj, przyjdzie za to zapłacić Trybunałem Stanu i minimalną emeryturą na starość.

    Odpowiedz
  • Brawo(2017-10-02 08:23) Zgłoś naruszenie 2149

    Brawo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość z prowincjii(2017-10-02 18:06) Zgłoś naruszenie 1324

    kasowaliście i śmieliście z pozostałych ....teraz was skasowano.....z cwaniaków staliście się frajerami ...myślałem że tego nie doczekam !!!!!!

    Odpowiedz
  • student(2017-10-02 23:39) Zgłoś naruszenie 127

    Błąd PiS-u, niestety, nie powinni odbierać emerytur tym, którzy pracowali po 1990 roku - ale wyliczyć im emeryturę tylko za te lata w wolnej Polsce. To zły przykład i sprzeniewierzenie się zasadom moralności, uczciwości i patriotyzmu. Czyli, że znowu liczy się tylko wstrętne partyjniactwo.

    Odpowiedz
  • otco(2017-10-03 07:17) Zgłoś naruszenie 813

    Wreszcie dążenie do sprawiedliwości społecznej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • m(2017-10-02 22:04) Zgłoś naruszenie 819

    precz z ubekami, niech się cieszą że dostali średnią emeryturę, powinni dostać minimum....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emerytka(2017-10-03 13:54) Zgłoś naruszenie 62

    Trochę statystyki. Stan na VI / 2017 r : od 1000zł - 2000zł brutto pobiera emerytury 14002 osoby , od 2000 zł -3000 zł brutto pobiera emerytury 44000 osób / największa grupa ludzi /. Nie piszę o tuzach , tylko przeciętniakach jak w każdym zawodzie. Czy za takie pieniądze chcielibyście nadstawiać życie ? Moja emerytura z ZUS jest większa niż 3000 zł brutto choć byłam tylko pracownikiem ( ale mnie za nadgodziny płacili ).

    Odpowiedz
  • ależ(2017-10-03 07:38) Zgłoś naruszenie 513

    Sbectwo i ubectwo może tu złorzeczyć i nikt nie wsadza ich za to do ciupy , tak jak to było za komuny . Nawet POdskakiwać możecie bezkarnie..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz