Zmiany w emeryturach: Od 3 lipca blisko sześciuset doradców w ZUS

02.07.2017, 09:33; Aktualizacja: 02.07.2017, 09:45
ZUS, emerytury, pieniądze, złotówki

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zachęca osoby, które jeszcze nie wystąpiły o obliczanie kapitału początkowego, potrzebnego do wyliczenia emerytury, by to jak najszybciej zrobiłyźródło: ShutterStock

Prawie sześciuset doradców emerytalnych w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od poniedziałku będzie udzielało informacji dotyczących przechodzenia na emeryturę i tego, jak zmieni się jej wysokość, jeśli uprawnieni do niej będą pracować jeszcze przez kolejne miesiące lub lata.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • qwerty(2017-07-02 10:18) Zgłoś naruszenie 521

    Najlepiej płacić najniższe składki i krótko. Wtedy za 25 lat ubezpieczeniowych - 1000zł, Za 30 lat -1000zł, za 40 lat też 1000zł. Oto sprawiedliwość tzw. społeczna, czyli dyskryminacja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dd(2017-07-02 10:45) Zgłoś naruszenie 224

    doradcy....a ile to kosztuje?

    Odpowiedz
  • glgkg(2017-07-02 13:32) Zgłoś naruszenie 181

    szukają idiotów do pracowania na 500+

    Odpowiedz
  • Marianna(2017-07-02 15:15) Zgłoś naruszenie 171

    Pracowalam rok dluzej i otrzymalam wyzsza emeryture o 20 zl, czyzby zmienily sie przepisy tzw." nowej emerytury

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DO CELI(2017-07-02 15:16) Zgłoś naruszenie 65

    za peło i PSL do zus dawali 1,96 pl za miesiac pracy ci oszusci,PRECZ,DO CELI Z NIMI UMOFFA pełofa,bez niczego,dreczyciele,amber i kolt

    Odpowiedz
  • biedota musi sobie dawać radę(2017-07-02 15:47) Zgłoś naruszenie 181

    chyba zostanę dłużej no bo biedne dzieci ministrów, posłów itp. bogatych biedaków z czego będą żyć jak nie dostaną 500+,, co innego mój wnuk, jest jeden i u nich dochód na jedną osobę wynosi 810 zł i już nie dostaje 500+ bo według tych bogatych biedaków rządzących tj. posłów, ministrów jest już za bogaty na 500+

    Odpowiedz
  • Zawieszone Polski(2017-07-03 06:39) Zgłoś naruszenie 53

    A czy przy tej zmianie ustawy został naprawiony art. 25 ust.1b ???? Czy dyskryminowane kobiety urodzone w 1953 r będą mogły odwiesić powszechne emerytury ???? Przepracowałyśmy często ponad 35 lat i mamy wymagany wiek a nasze powszechne emerytury w 2013 r zostały zawieszone. Wszyscy prawnicy od lewa do prawa twierdzą że w Polsce ustawa nie może działać wstecz, dlatego mam pytanie. Czy w Polsce ustawa wprowadzona 1.01.2013 bez okresu przejściowego dla najsłabszych (mundurowi dostali 12 lat) może działać wstecz do 2008 r i tak bardzo dyskryminować kobiety ur. w 1953 r ze względu na płeć i rok urodzenia ??? Nie należałyśmy ani do ZOMO ani ORMO ani SB ani żadnej innej organizacji, byłyśmy wyłącznie w ZUS i tam uczciwie odprowadzałyśmy przez kilkadziesiąt lat składki.

    Odpowiedz
  • Grażyna(2017-07-03 15:04) Zgłoś naruszenie 81

    Jakie bylam dzisiaj w zus ile doradca emerytalna nić mi nie podałeś ani jakiej wysokosc i bedzie moja emerytura an i k iedy na nią przejsc. To skandal pani nawet nie włączył komputera. Mam q zus ie dikumenty i naliczony kapital poczatkowy wiecej moje oczekiwanieco nie były bezpodstawne. Zus w częstochowie jestmój zupełnie nie przygotowany. Skandal

    Odpowiedz
  • zenon(2017-07-04 21:18) Zgłoś naruszenie 91

    Po co doradcy skoro i tak o należną emeryturę muszę walczyć w sądzie. Zlikwidować ZUS a kompetencje przenieść na sądy pracy. Będzie oszczędność w budżecie i nie będę musiał patrzeć na głupią minę urzędnika.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-07-06 09:58) Zgłoś naruszenie 100

    Obawiam się ,że 500+ rozdano kosztem ludzi spracowanych od 15r zycia, że rozdano kosztem tych co pracowali także dodatkowo w soboty i święta ponad-ustawowo jak to praktykowano za komuny oraz w szkodliwych i nieb warunkach pracy ukradzionych wstecznie Ustawą POmostową . Ci pracownicy zamiast po 40 latach pracy iść na emerytury jak obiecał Piotr Duda mają obecnie wydłużony wiek pracy z 60 na 65 r zycia i zamiennie obiecano Im kompensaty ale jeżeli dożyją! Podstawa prawna:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656 z póz zmianami.

    Odpowiedz
  • Robotnik(2017-07-12 23:07) Zgłoś naruszenie 60

    I nikt nie potrafi mi wyliczyć potencjalną wysokośc emerytury pomostowej jeżeli nabył bym do niej prawo.W PUE tej opcji nie ma!

    Odpowiedz
  • stary pracownik(2017-07-13 18:18) Zgłoś naruszenie 160

    Czekamy na ustawę w 2017 roku umożliwiającą przejście na emeryturę po 40 latach pracy .Kto chce pracować dłużej niech pracuje!!! Na taką ustawę czekają wykiwani pracownicy,Polacy!!! Niech w końcu pokażą kto w naszym kraju rządzi.Polacy czy jakieś inne złodziejskie nacje!

    Odpowiedz
  • bunia(2017-07-14 11:52) Zgłoś naruszenie 30

    DORADCY-OTO NOWY SPOSÓB NA OKRADANIE EMERYTÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz