Młodzi muszą się liczyć z podniesieniem wieku emerytalnego. Inaczej trzech na czterech otrzyma minimalne świadczenie

autor: Bożena Wiktorowska23.03.2017, 07:53; Aktualizacja: 23.03.2017, 08:12
Obniżenie wieku emerytalnego stało się faktem.

Obniżenie wieku emerytalnego stało się faktem.źródło: ShutterStock

Obecni 20-latkowie muszą się liczyć z podniesieniem wieku emerytalnego. Inaczej trzech na czterech otrzyma minimalne świadczenie.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • figofago(2017-03-23 09:48) Zgłoś naruszenie 201

    "prof. Marek Góra ze Szkoły Głównej Handlowej, współautor reformy emerytalnej z 1999 r." Zapamiętajcie to nazwisko. Po zrobieniu deficytu budżetowego na 300 mld (OFE), facet występuje jako ekspert i straszy. Możliwe tylko w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • młody(2017-03-23 10:06) Zgłoś naruszenie 101

    Oj licze się licze i dlatego na ZUS grosza nie zapłace.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nie wytrzymam(2017-03-23 11:57) Zgłoś naruszenie 92

    to niech robią ci co biorą za seks i rozmnażanie 500+, bo ja mam dosyć ************ 40 lat za najniższą krajową, bez brania za darmo 500+

    Odpowiedz
  • EWA(2017-03-23 10:13) Zgłoś naruszenie 80

    Mam pytanie jeśli założymy, że: - państwo zlikwiduje do końca OFE - część środków zabierze sobie, pozostałą rozdzieli na deklarowane 13 mln podatników - obywatele, którzy wpłacali do OFE siłą rzeczy wpłacali ,mniej do ZUS to, czy po zabraniu płatnikom do OFE tego, co zgromadzili ponad kwotę przypadającą do podziału, ich emerytury będą liczone tylko w oparciu o składki zgromadzone w ZUS? Przecież trudno będzie policzyć im emeryturę uwzględniając kwoty zrabowane z OFE przez państwo, prawda? A zatem -czy szykuje się napad stulecia w wykonaniu władz? Jaką gwarancję mają wpłacający do IKE i innych funduszy, że nie zostaną w przyszłości obrabowani?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przyszły emeryt(2017-03-23 22:01) Zgłoś naruszenie 24

    Niestety, ale prof. Góra ma rację, możecie mu nie wierzyć. Młodzi się kiedyś zderzą z rzeczywistością, tylko nikt o tym nie chce dzisiaj myśleć, bo po co sobie psuć nastrój.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • maaria(2017-03-24 19:41) Zgłoś naruszenie 10

    Mordesaj spec od wszystkiego ,zamiast wydłużać wiek emerytalny dajcie młodym pracę nie tzw śmieciówki czy staże tylko legalną za przyzwoite pieniądze .

    Odpowiedz
  • To najlepiej jak Trzech Wyemigruje(2017-03-23 20:48) Zgłoś naruszenie 10

    Wtedy dla tego Jednego ostanie kasa

    Odpowiedz
  • cici(2017-07-08 06:53) Zgłoś naruszenie 00

    To na pewno nie bedzie dotyczyło mundurowych. To sa wybrańcy którzy chronia tylko władzę.

    Odpowiedz
  • przyszły emeryt ?(2017-08-11 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    OFE to największy przekręt w historii polski.

    Odpowiedz