statystyki

Nawet o 30 proc. mniej biurokracji na uczelniach

autor: Urszula Mirowska-Łoskot10.02.2016, 07:20; Aktualizacja: 10.02.2016, 08:11
Niektóre obowiązki są bardzo uciążliwe nie tylko dla pracowników, ale i studentów.

Niektóre obowiązki są bardzo uciążliwe nie tylko dla pracowników, ale i studentów.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Nauki rozpoczęło prace nad deregulacją przepisów dotyczących szkolnictwa wyższego. Swoje propozycje w tym zakresie za pośrednictwem strony internetowej resortu mogą zgłaszać także akademicy. Czas na to mają do 15 marca 2016 r.

– Część zmian zacznie już funkcjonować od nowego roku akademickiego. Pozostałe, wymagające bardziej skomplikowanych modyfikacji, zostaną włączone do nowej ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, która ma powstać w ciągu trzech lat – zapowiada prof. Teresa Czerwińska, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. – Możliwe jest usunięcie nawet do 30 proc. obowiązków biurokratycznych – dodaje. W jej ocenie lepiej powinien być wykorzystywany system POL-on, do którego szkoły wyższe już obecnie zobowiązane są wprowadzać informacje.

– Zmiana, która ograniczy sprawozdawczość, jest przez nas pożądana – mówi Agnieszka Niczewska z Politechniki Wrocławskiej. – Niektóre informacje musimy przesyłać do resortu co miesiąc, czy raz na kwartał, a przecież w szkole wyższej rzeczywistość nie zmienia się tak dynamicznie. Dla nas jednostką czasu, w której funkcjonujemy, jest rok akademicki – wyjaśnia.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane