statystyki

PO: Siedmiolatki do szkoły a subwencje do gmin uszczuplą się nawet o 700 milionów złotych

20.01.2016, 13:59
Likwidacja obowiązku rozpoczęcia nauki w wieku 6 lat może wiązać się z uszczupleniem budżetów samorządów

Likwidacja obowiązku rozpoczęcia nauki w wieku 6 lat może wiązać się z uszczupleniem budżetów samorządówźródło: ShutterStock

Planowane zmiany w systemie oświaty i debata na temat wieku szkolnego. To główne zagadnienia poruszane podczas debaty "Zamach na edukację" organizowanej w Sejmie. W Sali Kolumnowej zorganizowała ją Platforma Obywatelska.

Reklama


Reklama


Posłanka PO i była minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska liczy, że partia rządząca odstąpi od pomysłu likwidacji gimnazjów. Jak wskazuje, pomysł spotyka się nierzadko ze sprzeciwem społecznym. "Przyjechali do nas nauczyciele, dyrektorzy szkół i samorządowcy. Wszyscy wsłuchiwaliśmy się w argumenty poszczególnych stron i zamierzamy przedstawić je ministerstwu edukacji. Lepiej, by zajmowali się naprawianiem oświaty w inny sposób" - twierdzi posłanka.

Poseł PO Jan Grabiec dodaje, że likwidacja obowiązku rozpoczęcia nauki w wieku 6 lat może wiązać się z uszczupleniem budżetów samorządów: "Widzimy wyraźnie, że zmiana spowoduje w tym roku uszczuplenie subwencji do gmin nawet o 700 milionów złotych" - wylicza.

W obronie gimnazjów wystąpił również Związek Nauczycielstwa Polskiego. Pod specjalną petycją zgromadził 450 tysięcy podpisów poparcia.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • Gog(2016-01-21 08:18) Odpowiedz 20

    Do @Ew - odrzucając tę retorykę - ze zmianą wiążą się ogromne problemy, które dopiero wypływają.O nich się nie mówi, ale dostrzegają je nawet państwo Elbanowscy.

  • haha(2016-01-21 08:57) Odpowiedz 20

    Ale i tak winni wszystkiemu będą nauczyciele. Za chwilę pan Radwan napisze, że nauczycielskie pensje rujnują samorządy. Może już dzisiaj ogłosić ten wniosek zamiast prowadzenia jałowych debat?

  • Ew(2016-01-21 07:55) Odpowiedz 12

    Zamach? Kolejny? Naprawde? a nie przypadkiem debata? Dyskusja o pryncypiach? nie jest przypadkiem to słowo nadużywane przez PO?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama