statystyki

Od września pierwszoklasiści będą uczyć się pisać programy komputerowe

autor: Sylwia Czubkowska14.01.2016, 07:56; Aktualizacja: 14.01.2016, 09:05
Nie można uczyć programowania i internetu w szkołach bez sieci.

Nie można uczyć programowania i internetu w szkołach bez sieci.źródło: ShutterStock

Już od września uczniowie podstawówek będą się uczyli pisać programy komputerowe. Skończą w liceum.

Podstawa programowa nowego kształcenia informatycznego tak, by było w niej uwzględnione programowanie, już jest. Przygotowała je działająca przy MEN Rada ds. Informatyzacji Edukacji.

– Założenie jest takie, by programowanie było nauczane na wszystkich etapach edukacji. Od podstawówki po liceum. Ale, co ważne, to nie ma być kształcenie programistów, lecz kształtowanie i rozwijanie takiego myślenia, dla którego programowanie jest jednym z narzędzi w procesie rozwiązywania problemów. Chcemy po prostu, by to był naturalny element edukacji w polskiej szkole – mówi nam profesor Maciej M. Sysło, członek rady.

Jako że podstawa programowa jest już gotowa, po konsultacjach społecznych i zaakceptowana przez MEN, plan jest taki, by programowanie w szkołach pojawiło się już w najbliższym roku szkolnym.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • viury(2016-01-14 09:32) Zgłoś naruszenie 44

    Really, ledwo czytają i piszą, nie wspominając o zrozumieniu? Naukowcy MIT opracowali program do nauki programowania w takim wieku, realnie znalazł się w użyciu jednak starszych dzieci. Program jest na otwartej licencji. A nauczyciele potrafią tego nauczyć, szczególnie od nauczania początkowego? Bo niech nikt nie liczy że informatyk przyjdzie i nauczy takich dzieci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lukass(2016-01-16 23:08) Zgłoś naruszenie 00

    W mojej szkole pani informatyk miała problem z tym jak dodać załącznik do wiadomości e - mail, na pewno nauczy dzieci programowania

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane