statystyki

MEN: O gimnazjach zadecydujemy po debacie publicznej

11.01.2016, 21:39; Aktualizacja: 11.01.2016, 21:44
Według zapowiedzi, gimnazja mają być zlikwidowane od września 2017 roku

Według zapowiedzi, gimnazja mają być zlikwidowane od września 2017 rokuźródło: ShutterStock

Minister edukacji narodowej zapewnia, że decyzje dotyczące gimnazjów będą podejmowane po debacie publicznej, która zakończy się w czerwcu.

Reklama


Reklama


W ostatnich dniach pojawiły się informacje, jakoby rząd miał wycofywać się z likwidacji tych szkół ze względu na to, że jest dużo gimnazjów katolickich.

Minister Anna Zalewska zaprzeczyła tym informacjom. Tłumaczyła, że obiecała nauczycielom gimnazjów debatę w tej sprawie. Podkreśliła, że przyjmuje ich uwagi i obawy dotyczące straty pracy oraz zaprasza do dyskusji. Zapewniła, że wszystkie aspekty planowanej zmiany będą brane pod uwagę. Jakiekolwiek zmiany w systemie oświaty dokonywane będą w trosce o dobro dzieci oraz o miejsca pracy - powiedziała szefowa MEN.

Według zapowiedzi, gimnazja mają być zlikwidowane od września 2017 roku.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • Gog(2016-01-12 08:27) Odpowiedz 60

    Likwidacja gimnazjów nic nie da, bo nie w nich tkwi problem, ale w całym systemie, który został przestawiony na kształcenie ogólne. My potrzebujemy fachowców, a nie bezrobotnych magistrów. Musimy rozwijać kształcenie zawodowe, a nie licea.Specjalnie wybrano czerwiec, aby nauczyciele po ogłoszeniu decyzji nie zdążyli zorganizować protestów.

  • Ali(2016-01-13 09:39) Odpowiedz 01

    Owszem da wiele, ten system nie sprawdził się. Wielokrotnie był krytykowany nie tylko przez media ale także przez rodziców i samych nauczycieli. Jestem zwolennikiem systemu 4+4+4 ze względu na specyfikę rozwojową dzieci, nie wyobrażam sobie także np. 15 i 20 latków w jednej szkole. Obecnie uczniowie słabo albo wcale nie identyfikują się ze swoją szkołą. To także przyczyna problemów gimnazjów. Zgadzam się, natomiast, że trzeba przemyśleć i przebudować koncepcję szkolnictwa średniego. System 3-letnich liceów nie zdał egzaminu społecznegoi i gospodarczego.

  • belfer(2016-01-21 13:05) Odpowiedz 00

    Jestem nauczycielem w gimnazjum i wiem napewno że tak jak większość w mojej szkole nie znajdę pracy.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama