Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

NFZ: Do którego lekarza specjalisty potrzebne jest skierowanie?

Skierowanie nie jest potrzebne do następujących lekarzy specjalistów: ginekologa i położnika, onkologa, psychiatry, wenerologa, Skierowanie nie jest wymagane w stanach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia Skierowania nie muszą także przedstawiać następujące osoby korzystające z ambulatoryjnej opieki specjalistycznej: inwalidzi wojenni, osoby represjonowane, kombatanci niewidome cywilne ofiary działań wojennych, chorzy na gruźlicę, zakażeni wirusem HIV, w zakresie badań dawców narządów, uzależnieni od alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych – w zakresie lecznictwa odwykowego, uprawnieni (żołnierze lub pracownicy) – w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych w czasie wykonywania zadań poza granicami państwa.
Skierowanie nie jest potrzebne do następujących lekarzy specjalistów: ginekologa i położnika, onkologa, psychiatry, wenerologa, Skierowanie nie jest wymagane w stanach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia Skierowania nie muszą także przedstawiać następujące osoby korzystające z ambulatoryjnej opieki specjalistycznej: inwalidzi wojenni, osoby represjonowane, kombatanci niewidome cywilne ofiary działań wojennych, chorzy na gruźlicę, zakażeni wirusem HIV, w zakresie badań dawców narządów, uzależnieni od alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych – w zakresie lecznictwa odwykowego, uprawnieni (żołnierze lub pracownicy) – w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych w czasie wykonywania zadań poza granicami państwa. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(11)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Ela
  2015-04-28 00:54:24
  czyli do chirurga tez jest potrzebne skierowanie ?
  4
 • Bolek
  2014-11-10 22:25:36
  Za komuny było lepiej!
  Do większości specjalistów, w tym do okulisty i dermatologa, szło się bez skierowania.
  A co najważniejsze, nie było kolejek.
  0
 • bunia
  2014-11-11 21:29:00
  Minister zdrowia nie robi nic aby poprawić sytuację pacjentów. Płacimy składki i co z tego wynika? Do lekarza specjalisty czeka się miesiącami, latami wręcz. Kogo to obchodzi? Pacjent w tym czasie może odejść ale co to kogo obchodzi, kolejka się skróci. Nie stać nas na prywatne leczenie i lekarstwa na 100 procent. Niech więc minister weźmie się do roboty albo ustąpi skoro nie może nic wymyślić, zresztą żeby myśleć trzeba mieć czym.
  3
 • wojtek
  2014-11-07 11:57:59
  Dlaczego wybrańcy narodu nie lecza sie u lekarzy rodzinnych?
  2
 • Ted
  2014-11-07 08:34:15
  Ministerstwo Zdrowia robi wszystko ,by utrudnić życie pacjentom i maksymalnie ich wkurzyć!
  1
 • zzzzzz
  2016-10-25 10:48:01
  co za debil wymyślił skierowanie do specjalisty ????!!!!!
  1
 • sta-n
  2014-11-07 09:43:45
  Pyszałkowaty minister zdrowia, dba tylko o kieszenie lekarzy i pozoruje zmiany w systemie leczenia. A jeżeli już coś
  zmienia, to zawsze kosztem pacjentów, którzy przecież nie będą strajkować. On woli jednak zadowolonych lekarzy, niż pacjentów, bo ci pierwsi potrafią wymusić na ministrze swoje warunki.Typowa arogancja władzy.
  2
 • qwerty
  2014-11-10 09:58:18
  czy ktos moze mi to przetlumaczyc na jezyk zroozumialy:

  "W przypadku pacjentów objętych opieką specjalisty wymaga wykonania badań diagnostycznych, skierowania na te badania wystawia świadczeniodawca udzielający świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej;

  na badania diagnostyczne kosztochłonne (tylko kolonskopię i gastroskopię) – lekarz będący lekarzem ubezpieczenia zdrowotnego w poradni, która zawarła umowę z Funduszem na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, rehabilitację lub psychiatrię, prowadzący leczenie pacjenta i stwierdzający potrzebę wykonania danego badania (w przypadkach uzasadnionych medycznie);"
  2
 • sn
  2014-11-09 06:19:11
  Ten nieudaczny minister powinien dawno być zmieniony, bo bije tylko pianę, zamiast nam ułatwiać ,nie poprawia ,a utrudnia życie . W aptekach coraz więcej płacimy,nie licząc się z tym MZ czy pacjent ma 800 czy 1200 em.renty , a lekarzom systemowo dopuszcza płace 10-20 tys.płace (nie stać na takie płace w RP bo nie jesteśmy Niemcami, Szwecją, Francją tam wszyscy zarabiają 3-4 razy więcej),ponad stan możliwości RP, czym rozwala cały system NFZ , przez to nie ma kasy na ulgi przy lekach, leczenie w szpitalach (leki , wyżywienie ,opatrunki itp, płace godne pielęgniarek ). Kto ma wątpliwości co MZ wyczynia to proszę zobaczyć na jakie wille , bryki pod szpitalami, przychodniami lekarzy , idzie ta kasa , a biednemu ludowi wciska się kit , że na nic nie ma pieniędzy w RP. To jest wizytówka tego ministra, Rządu i tych POpartych przed wyborami !!!
  Tak rządzą od 7 lat.
  0
 • gosc
  2015-07-23 09:55:55
  UE nie jest poto aby robic co sie chce w RP dla pacjentow kazdy kto mądry to wie jak powinno byc .No widocznie za duzo oszustów z okradania nszzych skladek zdrowotnych się kręci aby zakręcic dla siebie czas to zmienic .Ani to ozytku dla pacjenta ani dla lekarza
  2
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej