statystyki

Resort zdrowia uległ argumentom. Więcej czasu dla oferentów NPZ

autor: Aleksandra Kurowska10.10.2016, 06:26; Aktualizacja: 10.10.2016, 08:02
podpis, dokument, akt, prawo

Eksperci uważają, że ministerstwo dobrze zrobiło.źródło: ShutterStock

Na napisanie i złożenie ofert w konkursach dotyczących Narodowego Programu Zdrowia (NPZ) zainteresowani dostali zaledwie osiem dni. Po protestach organizacji i tekście DGP ministerstwo dodało kolejne siedem.

Chodzi o NPZ na lata 2016– –2020. Rozporządzenie w sprawie jego przyjęcia premier Beata Szydło podpisała dopiero we wrześniu (Dz.U. poz. 1492). Do środy 5 października ogłoszono 33 konkursy na realizację wybranych zadań z programu, ale z terminem składania ofert wynoszącym niewiele ponad tydzień. Tego dnia DGP wystąpił do resortu z prośbą o wyjaśnienia. Mimo że ich nie dostaliśmy, organizacje pozarządowe, instytucje i firmy zyskały więcej czasu na złożenie ofert. Nie dotyczyło to jednak już ogłoszonych postępowań. W ich przypadku termin mijał 7 października. W piątek resort zmienił jednak zdanie.

– Decyzją ministra zdrowia przedłużony został termin składania ofert we wszystkich konkursach ogłoszonych 29 września 2016 r. Oferty w ramach tych konkursów można składać do 14 października – poinformowało nas ministerstwo. Co więcej, ci, którzy dokumenty złożyli w pośpiechu, mogą je wycofać i jeszcze dopracować.

Organizacje chwalą decyzję resortu. – Nasze protesty odniosły efekt, choć departament odpowiadający za konkursy obstawał długo przy swoim, że terminu nie zmieni – cieszy się szefowa jednej ze startujących w konkursie organizacji. I dodaje, że w tej sytuacji będzie mogła przygotować i złożyć wnioski na więcej działań, ponieważ jest czas na to np., by zawrzeć z innymi koalicję.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane