NRL: Prawo do darmowych leków powinno zależeć od sytuacji majątkowej seniora

18.01.2016, 12:25; Aktualizacja: 18.01.2016, 12:32
Resort zapoznaje się z uwagami do projektu, jakie spłynęły podczas konsultacji zakończonych 6 stycznia.

Resort zapoznaje się z uwagami do projektu, jakie spłynęły podczas konsultacji zakończonych 6 stycznia.źródło: ShutterStock

Projekt ustawy przygotowywanej przez MZ zakłada, że każdy, kto ukończył 75. rok życia, będzie miał prawo do bezpłatnych leków, znajdujących się na wykazie ogłaszanym przez ministra zdrowia. Bezpłatne leki będzie mógł pacjentowi przepisywać tylko lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) wskazany w deklaracji wyboru

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Alex(2016-01-18 13:12) Zgłoś naruszenie 20

  Czyli jak ktoś dużo płacił na emeryturę i myślał o starości, to teraz kupi leki dla siebie i dla sąsiada. A jak będzie waloryzacja, to dostanie kilka złotych, a sąsiad kilkadziesiąt, "bo jest biedny". No i teraz zadanie dla kolejnych rządów: przekonać ludzi do okładania dużo na emeruturę w ZUSie zamiast omijania tego jak się tylko da. Po co odkładać, skoro lepiej to przepić, bawić się, a na koniec zapłaci za moje leki sąsiad.

  Odpowiedz
 • Grześ(2016-01-18 12:41) Zgłoś naruszenie 00

  Słusznie . Tak samo prawo do wszelkich innych ulg : komunikacyjnych , pociągowych , kulturalnych , wejść do zoo czy ulgi n abonament telewizyjny . Seniorzy często mają znacznie WYŻSZE dochody niż MŁODE MAŁŻEŃSTWO Z DXIEĆMI NA DOROBKU . I DZIECI SĄ JEDYNIE KOSZTEM RODZICÓW BO DLA RZĄDU SĄ NIEWIDZIALNE . Rząd zauważa dzieci gdy są dorosłe ( wychowane , wyedukowane ) to teraz mogà pracować na państwo i je btonić gdy wróg u bram .

  Odpowiedz
 • Emerytka(2016-01-18 23:52) Zgłoś naruszenie 00

  Tak jak i są seniorzy z wyższym dochodem ,tak i młode małżeństwa z dobrymi zarobkami, a każdy z nas też się kiedyś dorabiał i chował dzieci. Teraz się trzeba cieszyć , że rząd zauważył dzieci i da po 500 zł, a to już dużo zważywszy na niskie płace.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane