Wiceszef resortu zdrowia pytany w RMF FM o czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 odpowiedział, że podanie zmodyfikowanej, czwartej dawki szczepionki planowane było na początek września, ale może się to opóźnić. Ponad milion osób zapisało się na czwartą dawkę, ponad 750 tys. się już zaszczepiło - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Odnosząc się do statystyk, Kraska stwierdził, że "osoby z grupy ryzyka podeszły do tego bardzo odpowiedzialnie". "Ponadto mamy pozytywną opinię rady ds. szczepień, żeby pracownicy służby zdrowia, którzy mają kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 (a prawie każdy pracownik może mieć taki kontakt) mogli już teraz zaszczepić się czwartą dawką szczepionki" - poinformował.

Reklama

Kraska pytany był również, czy zostaną wprowadzone obostrzenia. Przekazał, że jeżeli będzie dużo zakażeń i hospitalizacji to mogą zostać wprowadzone obostrzenia, np. noszenie maseczek w komunikacji publicznej i wszystkich miejscach, w których nie można zachować dystansu. "Nie przewidujemy nauki zdalnej, ale monitorujemy sytuację, jak inne kraje europejskie się przygotowują" - podsumował.(PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut