Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział we wtorek, że od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19. Teraz w Polsce na szczepienia mogą zapisywać się już osoby od 16 lat.

"Dawka dla dzieci jest taka sama jak dorosłych. W okresie wakacyjnym chcemy, by dzieci z tego przedziału były szczepione w punktach, tak jak dorośli. Od września chcemy, by szczepienia mogły być prowadzone w szkołach" – powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister Kraska.

"W drugim tygodniu września będą zbierane ankiety, a w trzecim rozpoczną się szczepienia w samych szkołach" - zapowiedział.

Wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła w ubiegły piątek. W poniedziałek na profilu @szczepimysie na Twitterze poinformowano, że na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze została przyjęta rekomendacja o szczepieniu dzieci wieku od 12 do 15 lat.

EMA podała, że zalecane stosowanie szczepionki Comirnaty przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku 12-15 lat będzie takie samo, jak u osób w wieku 16 lat i starszych.