Fundusz miał leczyć hazardzistów, a blokuje tylko pieniądze

autor: Sylwia Czubkowska11.07.2012, 07:04; Aktualizacja: 11.07.2012, 08:18
Fundusz powołała uchwalona w 2009 roku w ekspresowym tempie ustawa hazardowa.

Fundusz powołała uchwalona w 2009 roku w ekspresowym tempie ustawa hazardowa.źródło: ShutterStock

NIK nie ma wątpliwości: instytucję odpowiedzialną za rozwiązywanie problemów hazardowych trzeba zlikwidować. Na koncie Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostało ponad 22 miliony złotych, których nie można wykorzystać na inne cele w resorcie zdrowia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Tępiciel(2012-07-11 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    "Bo poker i ruletka są jak wódka i narkotyki"

    W takim razie skasujmy jeszcze lotto, zakłady bukmacherskie i wyścigi konne oraz parę innych "uzależniaczy", bo mnóstwo osób przetraca na te gry fortuny, grając przez całe życie.

    Zmiany w prawie zostały zainicjowane przez rasowych nie-prawników idiotów, ale oceniając sam tekst tej zabawnej nowej-starej ustawy ze zmienionym tytułem (aby brzmiał mroczniej bo teraz- "o grach hazardowych"), mogę powiedzieć, że niestety ale zmiany pisali też prawnicy-idioci, bo bełkot i wewnętrzne sprzeczności gonią się nawzajem w jej obecnym kształcie.

    Państwo tępi wybrane pod dyktando polityczne gry losowe, podczas kiedy z innych gier losowych w najlepsze ciągnie konkretne pieniądze. Jak się nazywa takie zachowanie w przyrodzie, no kto wie?

    Odpowiedz
  • Marysia z Knurowa(2012-07-11 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    To musimy jeszcze mieć fundusz z którego będziemy płacić długi hazardowe uzależnionych.

    Odpowiedz
  • Karol(2012-07-14 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    Janek - z głupoty więcej umiera i co z tego ? Chodzi o to, że rząd jak zwykle zabrał sie od doopy strony za problem . Ucywilizować hazard ... Głupoty piszesz ale masz do tego prawo. Sytuacja jest taka , że kasa jest a hazardzista (wiadomo bez pieniedzy nie ubezpieczony bo wszystko przewalił) musi udawać alkoholika aby dostać sie na terapie bo w ośrodku leczenia uzależnień nie ma pieniędzy na leczenie uzależnienia od hazardu.

    Odpowiedz
  • psycholog(2012-07-11 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    inną sprawą jest złe wydawanie środków funduszu, a inną pisanie, bez sprawdzenia, że nie ma osób uzależnionych, wystarczy podzwonić po ośrodkach leczenia uzależnień, a inną sprawą, że nikt, oprócz terapeutów, nie bada problemu, zresztą większość uzależnionych straci wszystko, a nie pójdzie się leczyć, więc nie można pisać, że nie ma osób uzależnionych, są, ale nikt ich nie zmusi do pójścia na leczenie,

    Odpowiedz
  • Michał(2012-07-11 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Postawmy te 22mln na wyścigach. Mam pewniaka na najbliższy weekend...

    Odpowiedz
  • kika(2012-07-11 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Fundusz powstał "by żyło się lepiej" kolesiom z Patologi anty-Obywatelskiej,by mieli dobrze płatne posady.

    Odpowiedz
  • janek(2012-07-12 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Dziesiątki tysięcy ludzi rocznie umiera w polsce z powodu papierosów i alkoholu. I państwo sie tym nie przejmuje. A ilu umiera z powodu hazardu - może kilku ? W celu przykrycia afery uchwalono ustawę w wyniku której tysiące ludzi straciło pracę, a wpływy do budżetu zmalały. Ludzie grali, grają i będą grać. Państwo zamiast ucywilizować hazard, wykończyło go. A ludzie i tak grają, tylko durne państwo z tego nic nie ma. Ile jeszcze Polska wytrzyma z tak bezmózgowymi twórcami przepisów ???

    Odpowiedz
  • pieti(2012-07-11 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidujmy jeszcze giełdę i sklepiki funduszy inwestycyjnych.

    Odpowiedz
  • Buzz(2012-07-16 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Czemu tu się wypowiada jakiś Andruszaniec z "kancelarii" i jakiś kierownik Monaru w Łodzi , a nie WOL-u w Łodzi , to dla mnie fenomen ? Gdzie informacje dla poszczególnych ośrodków leczenia uzależnień , o możliwości skorzystania z tych pieniędzy? Kto daje granty z tej kasy dla pracowników kasyn z tych pieniędzy i w jakim celu?Brak informacji zabije każdą inicjatywę.Zaraz wkleję link na forum dla hazardzistów i niech sobie kierownik Monaru z Łodzi poczyta o hazardzie na hazardzisci,org

    Odpowiedz
  • M3m(2012-07-17 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    A może zorganizować spotkanie z niegrającymi hazardzistami i zapytać się ich co na prawdę pomaga, na co i w jaki sposób można sensownie wydać pieniądze by przynosiły jak największy, pożądany efekt?
    Badanie skali problemu ... pięknie brzmi, na takie "cóś" lekką ręką można wydać pieniądze z funduszu. Może przestać "badać" i szkolić krupierów a przede wszystkim wykonywać pozorowane działania usprawiedliwiające gratyfikacje zarządu Funduszu?

    Odpowiedz
  • Matka(2013-01-29 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Hazard jest straszny -wiem bo mam syna uzależnionego - nie ma jak wydać pieniędzy- oczywiście mogę powiedzieć jak . Narkotyki i alkoholizm leczy się bez ubezpieczenia a hazardzista musi pracować . Mój syn jak gra to nie myśli o niczym nawet o tym,ze trzeba iść na bezrobocie.Może jednakowo powinno się traktować osoby uzależnione i wszystkich leczyć bez ubezpieczenia.

    Odpowiedz