Polowanie na lekarzy. W szpitalach brakuje anestezjologów, zakaźników i pielęgniarek

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto12.10.2020, 07:30; Aktualizacja: 12.10.2020, 07:38
Zmiana jest konieczna, bowiem przybywa szpitali, które mają coraz większy kłopot z ustaleniem grafików.

Zmiana jest konieczna, bowiem przybywa szpitali, które mają coraz większy kłopot z ustaleniem grafików.źródło: ShutterStock

Zdyscyplinowanie lekarzy, wzmocnienie kadry o młodych bez specjalizacji i zachęty finansowe – to pomysły na walkę z deficytem medyków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Ali Baba(2020-10-12 08:30) Zgłoś naruszenie 210

    A kto lata blokuje dostep do specjalizacji? Błagam, bez tego nie dałoby się brać po 300 zł za wizytę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Legart(2020-10-12 11:22) Zgłoś naruszenie 200

    Najpierw długotrwały, zmasowany atak na wszelkich "wykształciuchów". W szczególności na lekarzy i młodych lekarzy. Wręcz wzorowo prowadzone kampanie nienawiści "pokaż lekarzu, co masz w garażu", zarzuty, że młoda lekarka w czasie protestu jadła kawior lub małże (w puszce z biedronki), hasła: "TO NIECH WYJADĄ!". Potem, po latach zorganizowanego hejtu, płacz, że wyjechali. I próba łatania dziur po wojskowemu - decyzjami administracyjnymi. Rozkazami: Od jutra, gastrologu, jesteś specem od chorób zakaźnych! Takie zarządzanie państwem to szkoda dla Rzeczpospolitej i jej mieszkańców.

    Odpowiedz
  • mgr inż.(2020-10-12 09:43) Zgłoś naruszenie 143

    Było mówiono już kilka lat temu żeby pieniądze skierować na kierunki medyczne - medycyna, pielęgniarki, ratownicy, pielęgniarkę, ratownika można w 3 lata wykształcić w każdym większym mieście. Zamiast robić kolejnych mgr humanistycznych np. pedagogika, zarządzanie, prawo, socjologia, itp. teraz uczelnie robią takim humanistą nic niewarte doktoraty tylko aby kolegą zapewnić pracę tj. płacę i aby brać za to pieniądze nam są nie potrzebni humaniści i ich nie niewarte teraz doktoraty. Lepiej mieć lekarza niż doktorat z zarządzania, prawa czy socjologii. Zaocznie proszę bardzo niech płacą i robią, ale pieniądze winny być skierowane na medyczne i politechniki to jest przyszłość kraju i jego rozwoju. Specjalizacje w medycyny fakt są blokowane ale to osobny temat czy więcej lekarzy tym łatwiejsza dostępność i mniejsza cena nie 300 zł a 100 zł za wizytę jak na wolnym rynku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dolejlama(2020-10-12 08:11) Zgłoś naruszenie 132

    Nie każdy w populacji może być lekarzem czy pielęgniarką. Żadnym przepisem tego się nie zmieni.

    Odpowiedz
  • 56+(2020-10-12 12:47) Zgłoś naruszenie 919

    Po co lekarze składali przysięgę Hipokratesa? Co to za szukanie lekarzy? Łaskę robią? Jakos w prywatnych gabinetach sie nie boją W kamasze wziąć i do roboty. Co by to było jakby była wojna? Też by się bali i leczyli zdalnie albo prywatnie?Kpiny..

    Odpowiedz
  • ja(2020-10-12 19:22) Zgłoś naruszenie 80

    Bzdura, jestem pielęgniarką z doświadczeniem z kursem anastazjologicznym pracowałam kilka lat na OIOMIE i bloku operacyjnym, po złożeniu CV w kilku szpitalach i przechodniach brak zainteresowania.

    Odpowiedz
  • pytanie(2020-10-12 17:41) Zgłoś naruszenie 20

    Kto to jest lekarz "zakaźnik "?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz