statystyki

Drybling urzędników z wirusem w meczu, którego wyniku nie znamy [OPINIA]

autor: Klara Klinger, Jakub Kapiszewski23.07.2020, 10:30; Aktualizacja: 23.07.2020, 10:31
Wracając do terminologii sportowej, problem polega też na tym, że trener nie daje przykładu zawodnikom. Zaordynował im dietę i ćwiczenia, ale sam objada się hamburgerami. Mowa oczywiście o maseczkach i ambiwalentnym stosunku do nich, jaki wykazują nasi politycy.

Wracając do terminologii sportowej, problem polega też na tym, że trener nie daje przykładu zawodnikom. Zaordynował im dietę i ćwiczenia, ale sam objada się hamburgerami. Mowa oczywiście o maseczkach i ambiwalentnym stosunku do nich, jaki wykazują nasi politycy.źródło: ShutterStock

Jeśli pandemię można porównać do meczu piłkarskiego, to dziś jesteśmy prawdopodobnie w drugiej połowie. W pierwszej udało nam się obronić przed ofensywą wirusa; nie popełniliśmy takich błędów jak Włosi czy Brytyjczycy. Teraz gramy o zwycięstwo, tylko coś jest nie tak: nie możemy wyjść poza środek boiska. Przeciwnik stosuje sprawny pressing, blokuje nas, nie daje nam dojść pod bramkę. Potrzebna jest zmiana strategii.

Pandemia, podobnie jak piłka nożna, jest grą liczb. A te nad Wisłą nie wyglądają ciekawie. Od końca marca liczba wykrywanych w Polsce zakażeń koronawirusem pozostaje na mniej więcej tym samym poziomie – od 300 do 500 przypadków dziennie. Pod koniec czerwca spadła do 200, żeby potem znów wzrosnąć. Sytuacja więc nie pogarsza się, ale też nie widać znaczącej poprawy. Czyli wirus nie zepchnął nas całkiem do defensywy, ale też nie wygrywamy. Na boisku jest pat.

Niejednoznacznie prezentują się również statystyki ligowe. Co prawda pod względem liczby śmiertelnych przypadków na milion mieszkańców jesteśmy na 71. miejscu w tabeli (ta 2 2 l ipca wynosiła 43, przy czym średnia dla całego świata to niemal 80). Jednak już pod względem liczby nowych pacjentów, u których wykryto koronawirusa, plasujemy się na wiele gorszej pozycji – 21. na 215 uwzględnionych państw i terytoriów.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane