statystyki

Przez epidemię szpitale nie są w stanie zrealizować kontraktu. Konieczne urealnienie ryczałtów

autor: Agata Szczepańska17.06.2020, 18:00
Nawet jeśli NFZ przyjmie korzystny dla szpitali sposób rozliczania tych środków (na razie jeszcze nie został on ustalony), problemem może się okazać również przyszłoroczny budżet.

Nawet jeśli NFZ przyjmie korzystny dla szpitali sposób rozliczania tych środków (na razie jeszcze nie został on ustalony), problemem może się okazać również przyszłoroczny budżet.źródło: ShutterStock

Zasady rozliczania pieniędzy z NFZ muszą się zmienić, bo przez epidemię wiele lecznic nie jest w stanie zrealizować kontraktu – przekonują prezydenci miast z województwa śląskiego. Taka sama sytuacja jest w innych regionach. Wczoraj resort zdrowia zapowiedział dodatkowe 300 mln zł – w odpowiedzi na postulat dyrektorów szpitali powiatowych.

Temat finansowania ochrony zdrowia wraca wraz z odmrażaniem kolejnych jej dziedzin. Choć coraz więcej placówek przywraca planowe zabiegi, zaległości trudno będzie odrobić. W czasie wstrzymania świadczeń NFZ wypłacał im jedną dwunastą zaplanowanego budżetu bez bezpośredniego powiązania z poziomem realizacji świadczeń. Mowa była jednak o tym, że to swoisty kredyt, który będzie trzeba spłacić. Dla wielu placówek może okazać się to niemożliwe.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane