Polska nie otrzyma maseczek i kombinezonów z UE. Za późno dołączyliśmy do mechanizmu zakupów

24.03.2020, 16:50; Aktualizacja: 24.03.2020, 16:56
Polska nie wzięła udziału w pierwszym z trzech przetargów zorganizowanych w związku z epidemią koronawirusa

Polska nie wzięła udziału w pierwszym z trzech przetargów zorganizowanych w związku z epidemią koronawirusaźródło: ShutterStock

Maski, rękawiczki, gogle, osłony twarzy i kombinezony trafią wkrótce do państw UE. KE poinformowała, że dostała oferty w organizowanym przez siebie unijnym przetargu na sprzęt ochronny. Polska nie będzie mogła skorzystać, bo za późno dołączyła do mechanizmu zakupów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (84)

  • Wiera(2020-03-26 06:11) Zgłoś naruszenie 10

    Dziękujemy Wam ! PO raz kolejny decyzję i kłamstwa Ewy K. stają narodowi kością w gardle! Zrezygnowała z udziału w przetargu ! UE ma nas teraz solidarnie tam gdzie zaczynają się nogi a kończą plecy ! PO raz kolejny wasze działania uśmiercają Naród !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jarecki(2020-03-25 16:11) Zgłoś naruszenie 01

    I dalej okazuje sie ze wszyscy nas podziwiaja. Hiszpania d du...e , Wlochy w du...ie, Francja i Niemcy tez. 👍 Tak trzymac Dobra Zmiano

    Odpowiedz
  • pisiak(2020-03-25 09:37) Zgłoś naruszenie 11

    Jednak UNIA jest dobrze zarządzana.To kopaczowa jeszcze rządzi?

    Odpowiedz
  • obserwator(2020-03-25 08:58) Zgłoś naruszenie 30

    ziwne, skoro jest tsk źle w Polsce, to dlaczego POlacy z tego doborbytu uciekają do kraju, czemu ma słuzyć takie wypsywanie, widzimy jak to "dobrze" zorganizowana jest ochrona ludzi w Hiszpani, Włoszech, Francji iczy Niemczech

    Odpowiedz
  • Powinno być jak w Czechach(2020-03-25 07:16) Zgłoś naruszenie 10

    Wychodzisz na zewnątrz .... to tylko z zakrytą twarzą. Maseczka albo chusta czy szalik. Zawsze to ochroni innych

    Odpowiedz
  • Marcin(2020-03-25 06:14) Zgłoś naruszenie 10

    Unia A co to jest najwieksze g....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • helo(2020-03-25 04:45) Zgłoś naruszenie 22

    europosłowie z PiSu ,to kolejny przykład nieróbstwa,nie mamy kombinezonów,masek,itp śodków bo Szydlo ,Kempa i ta cała reszta nie dopilnowała terminu ! ale najprościej wszystko zwalić na PO i Kopacz ! decyzje ,żeby nie zakupić podjął PiS i naczelnik z Nowogrodzkiej ! To jest szyderstwo z Polaków ! Oczywiście propagandziści z TVP PiS, Radio PiS, Gazety PiS walą 24 godz na dobę ,że to jest wina Tuska ! Nienawiść do PO zalewa im oczy i rozum ! Jak widzę Morawieckiego i Dudę ,to ręce opadają,walą Polakom taką ciemnotę,żeby tylko wygrać wybory,nawet kosztem zdrowia !

    Odpowiedz
  • Aga(2020-03-25 02:05) Zgłoś naruszenie 20

    Rozumiem,że tym artykułem chcieliście częściowo wybielić obecny rząd.A tu klops,bo to co że za czasów PO nie przystąpiliśmy do zbiorowego przetargu.Takie przetargi odbywają się co roku.Więc co roku rząd polski podejmuje takie decyzje czy przystępuje czy nie.Tylko że obecny rząd tego nie zrobił, bo nie myśleli że do nas dotrze koronowirus.A jak się obudzili to była musztarda po obiedzie.Może przez to że Polska jest za biedna,bo za ten sprzęt trzeba zapłacić przecież.Sami nam wmawiali że zdrowie ludzkie jest bezcenne przecież.W tej sytuacji,życzę wszystkim dużo zdrowia ,bo koronawirus to nie przelewki .

    Odpowiedz
  • Janusz z Grójca(2020-03-24 23:29) Zgłoś naruszenie 12

    A to koronawirusem można się zarazić? Ja tu w sobotę wracam z plaży w Ustce do Grójca, jade TLK, patrze same pielęgniarki a tu okazuje się ze wszyscy w maskach bo jest jakiś wirus. Co to jest, czy ja nie otrzeźwiałem po tych wakacjach jeszcze nad morzem??? Ludzie gdzie jest Gomułka? Czy wy żeście z księżyca się urwali? Co to za zaraze rozsiewacie? A ja w tej Ustce wszystkie rencistki obróciłem z turnusu, teraz obawiam się że będę chory...

    Odpowiedz
  • klient(2020-03-24 23:20) Zgłoś naruszenie 611

    ZAMKNIJCIE SKLEPY!!! To jest największe ognisko wirusa. Klienci nie przestrzegają zaleceń, zwłaszcza babcie, które nie zachowują odległości, kaszlą, pchają się, a na mięsnym muszą kupić kawałek każdego rodzaju mięsa. Nie da się zrobić zakupów w 5 minut. Rząd miał cały miesiąc na wprowadzenie systemu zakupów przez Internet.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Gość (2020-03-24 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    Kochane wasze Plusy dalej głosujcie na darmozjadów Czym myślicie Tylkiem czy Mózgiem o ile to można zaliczyć do Mózgu

    Odpowiedz
  • Komunista(2020-03-24 21:13) Zgłoś naruszenie 919

    Całym sercem za UE.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • osa(2020-03-24 21:11) Zgłoś naruszenie 13

    a 10 maja Polacy pójdą do urn ! AMEN!

    Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-03-24 21:08) Zgłoś naruszenie 10

    Dopiero co takie reportaże leciały , jak to POPiSy i element towarzyszący rozwalali firmy krawieckie w pył .... Oczywiście w pakiecie . A teraz , to nie dołączyliśmy do mechanizmu ??? No , to z lekka nadmienię , że bezrobotne krawcowe , na targowiskach , jako pogotowie , przyjmują zlecenia ... A Chińczycy , jakby co , to w jedną noc mogą wyprodukować 10 mld kompletów (maseczka , kombinezon , rękawice) .

    Odpowiedz
  • sdf(2020-03-24 20:44) Zgłoś naruszenie 125

    no dobrze, nie kupimy bo nie przystapilismy do przetardu i nie kupimy bo nie będzie ich na rynku od kogo kupic bo producenci wszystko sprzedadzą tam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Katarzyna(2020-03-24 20:07) Zgłoś naruszenie 239

    No przecież nam nic nie trzeba było, długo utrzymywali, ze sytuacja jest ok, nie mamy się czego bać... dupki

    Odpowiedz
  • Wyrozumiały (2020-03-24 19:49) Zgłoś naruszenie 3140

    "Decyzję o nieprzystępowaniu Polski do unijnego mechanizmu podjęto jeszcze w czasie rządów PO", ale wy i tak będziecie cisnąć na PiS.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Obywatel(2020-03-24 19:39) Zgłoś naruszenie 4856

    Czemu ciskacie na PiS? Jak umiecie czytać to wszystko zasługa poprzedniego rządu. Tu cytat "Decyzję o nieprzystępowaniu Polski do unijnego mechanizmu podjęto jeszcze w czasie rządów PO ze względu na obawy dotyczące odpowiedzialności producentów."

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Krystyna (2020-03-24 19:29) Zgłoś naruszenie 518

    UE

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mła(2020-03-24 19:11) Zgłoś naruszenie 6613

    Ktoś powinien polecieć ze stołka za niedopilnowanie terminu. Nieprawdaż?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz