Maj bez fizjoterapeutów. Pracownicy medyczni rozpoczynają strajk włoski

autor: Agata Szczepańska07.05.2019, 07:00; Aktualizacja: 07.05.2019, 07:54
masaż, fizjoterapia

Postulaty fizjoterapeutów poparł ich zawodowy samorząd. Jednocześnie zaapelował do nich o działanie zgodne z prawem. „W naszej ocenie pomijanie fizjoterapeutów i fizjoterapii w procesach finansowych jest głęboko niesprawiedliwe.źródło: ShutterStock

Dziś oddawanie krwi, od jutra strajk włoski – fizjoterapeuci rozpoczynają protest. Domagają się poprawy warunków pracy – przede wszystkim wzrostu płac.

Dziś oddawanie krwi, od jutra strajk włoski – fizjoterapeuci rozpoczynają protest. Domagają się poprawy warunków pracy – przede wszystkim wzrostu płac.

W zeszłym roku podwyżki wynegocjowali lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy. Pracownicy placówek leczniczych, którzy nie zawarli z ministrem odrębnych porozumień płacowych – w tej grupie są m.in. fizjoterapeuci – podwyższenia wynagrodzeń domagają się od dawna. W styczniu usłyszeli, że podwyżki dla nich sfinansować ma marcowe podwyższenie wycen. Większość jednak wciąż się ich nie doczekała.

Jak przekonują związkowcy, fizjoterapeuta na etacie w państwowej służbie zdrowia zarabia miesięcznie niespełna 2 tys. zł netto. Płace tych, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, pracując w publicznych placówkach, nie są znacząco wyższe. A rehabilitacja jest świadczeniem, do którego w tej chwili kolejki są najdłuższe.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Make(2019-05-07 19:35) Zgłoś naruszenie 42

  Klasyka, jak nie strajkujesz, to PIS-owski rząd rozmawiać nie będzie. Ale jak zastrajkujesz - to potem wielkie zaskoczenie. Kadry ministerialne PIS-u - to porażka. Jedyne co ratuje PIS od klęski wyborczej to opozycja, która nie potrafi wykorzystać okazji, które im się trafiają.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • amba(2019-05-07 19:39) Zgłoś naruszenie 32

  Ten rząd nie płaci tylko za pracę. Za rodzenie dzieci - płaci. Za urodzenie 4 dzieci - nawet jak cała 4 wyjechała za granicę - płaci. Za chodowanie krowy - płaci. Za to, ze trawa rośnie - płaci. Ale za ciężką pracę NIE PŁACI. Bo po co. Minister PIS-owski obudzi się dopiero jak doprowadzi do strajku.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gdzie byliscie wszyscy?jak pielęgniarki namioty PO(2019-05-07 20:43) Zgłoś naruszenie 21

  POdwyżki zrobiły.Dziś niestety anomalie płacowe odbiegają od pewnych zasad .Najbardziej uderza to w tych co nie należą do stowarzyszeń wspólnych adoracji.Pielęgniarki POdzielą się z wami.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2019-05-08 08:55) Zgłoś naruszenie 00

  sztafeta strajkowa dział już od chwili gdy totalna dowiedziała się, że przegrałą wybory, wg opozycji dzień bez strajku w Polsce to dzień stracony, w maju ci, a w czerwcu kto, może Hartwig podpowie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane