statystyki

Dla kogo podwyżki w służbie zdrowia? NFZ przypomina

autor: Agata Szczepańska17.04.2019, 17:00
NFZ wyjaśnia w komunikacie, że chodzi np. o diagnostów oraz fizjoterapeutów. Ci jednak oczekują co najmniej zarządzenia z wyliczeniami, jakie kwoty przysługują poszczególnym grupom.

NFZ wyjaśnia w komunikacie, że chodzi np. o diagnostów oraz fizjoterapeutów. Ci jednak oczekują co najmniej zarządzenia z wyliczeniami, jakie kwoty przysługują poszczególnym grupom.źródło: ShutterStock

Dodatkowe środki, które otrzymają szpitale, powinny być przeznaczone na wynagrodzenia dla personelu, który nie jest objęty innymi regulacjami.

NFZ wyjaśnia w komunikacie, że chodzi np. o diagnostów oraz fizjoterapeutów. Ci jednak oczekują co najmniej zarządzenia z wyliczeniami, jakie kwoty przysługują poszczególnym grupom.

Pracownicy placówek leczniczych, którzy nie zawarli z ministrem odrębnych porozumień płacowych – jak lekarze, pielęgniarki czy ratownicy – podwyżek domagają się od dawna. Na spotkaniu w styczniu usłyszeli, że mogą liczyć na wzrost wynagrodzeń, które sfinansuje marcowe podwyższenie wycen (koszty płac są bowiem elementem kosztu świadczenia). Domagali się jednak „znaczonych” pieniędzy, których dyrektorzy nie będą mogli wydać na inne cele. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiadał, że zostanie wydane zarządzenie prezesa NFZ, w którym literalnie będzie wskazane, na co i dla kogo mogą być przeznaczone wyższe środki.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane