statystyki

Ponad 32 tys. pacjentów z e-receptą

autor: Agata Szczepańska04.02.2019, 17:00
Pacjenci mogą monitorować, którzy lekarze oraz które placówki już je wystawiają – informacje o tym pojawiają się sukcesywnie na stronie Mapa.pacjent.gov.pl.

Pacjenci mogą monitorować, którzy lekarze oraz które placówki już je wystawiają – informacje o tym pojawiają się sukcesywnie na stronie Mapa.pacjent.gov.pl.źródło: ShutterStock

Już 99 proc. aptek i punktów aptecznych w Polsce jest podłączonych do platformy e-zdrowie (P1) i może realizować elektroniczne recepty. To oznacza, że niemal każda z nich, zarówno elektroniczna, jak i papierowa, jest rejestrowana i udostępniana pacjentowi na jego osobistym internetowym koncie pacjenta (IKP).

190 tys. elektronicznych recept, w tym dwie trzecie z województwa mazowieckiego – to bilans pierwszego miesiąca e-recepty w Polsce. Od 1 stycznia każda apteka ma obowiązek je realizować. Równocześnie rozpoczęło się stopniowe włączanie placówek leczniczych do platformy P1. Na razie jednak tylko 102 podmioty z 73 miast wystawiają pacjentom elektroniczne recepty. Ale resort zdrowia podkreśla, że liczba ta każdego dnia rośnie. I przypomina, że ostateczny termin na wdrożenie e-recepty upływa z końcem tego roku.


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane