statystyki

Ponad 32 tys. pacjentów z e-receptą

autor: Agata Szczepańska04.02.2019, 17:00
Pacjenci mogą monitorować, którzy lekarze oraz które placówki już je wystawiają – informacje o tym pojawiają się sukcesywnie na stronie Mapa.pacjent.gov.pl.

Pacjenci mogą monitorować, którzy lekarze oraz które placówki już je wystawiają – informacje o tym pojawiają się sukcesywnie na stronie Mapa.pacjent.gov.pl.źródło: ShutterStock

Już 99 proc. aptek i punktów aptecznych w Polsce jest podłączonych do platformy e-zdrowie (P1) i może realizować elektroniczne recepty. To oznacza, że niemal każda z nich, zarówno elektroniczna, jak i papierowa, jest rejestrowana i udostępniana pacjentowi na jego osobistym internetowym koncie pacjenta (IKP).

190 tys. elektronicznych recept, w tym dwie trzecie z województwa mazowieckiego – to bilans pierwszego miesiąca e-recepty w Polsce. Od 1 stycznia każda apteka ma obowiązek je realizować. Równocześnie rozpoczęło się stopniowe włączanie placówek leczniczych do platformy P1. Na razie jednak tylko 102 podmioty z 73 miast wystawiają pacjentom elektroniczne recepty. Ale resort zdrowia podkreśla, że liczba ta każdego dnia rośnie. I przypomina, że ostateczny termin na wdrożenie e-recepty upływa z końcem tego roku.


Pozostało jeszcze 47% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane