statystyki

Lecznice bardziej przyjazne dla niepełnosprawnych. 150 szpitali i przychodni otrzyma dofinansowanie

autor: Michalina Topolewska04.02.2019, 07:14; Aktualizacja: 04.02.2019, 08:18
Takie są podstawowe założenia projektu, który właśnie zaczęło realizować Ministerstwo Zdrowia w ramach rządowego programu Dostępność+.

Takie są podstawowe założenia projektu, który właśnie zaczęło realizować Ministerstwo Zdrowia w ramach rządowego programu Dostępność+.źródło: ShutterStock

150 szpitali i przychodni otrzyma dofinansowanie na dostosowanie obiektów do potrzeb osób z dysfunkcjami zdrowotnymi. Na ten cel ma być przeznaczone 150 mln zł.

Takie są podstawowe założenia projektu, który właśnie zaczęło realizować Ministerstwo Zdrowia w ramach rządowego programu Dostępność+. Jego łączny budżet to 150 mln zł, z czego 126,4 mln zł to środki pochodzące z unijnego programu POWER. Taka pula pieniędzy ma pozwolić na objęcie dofinansowaniem 25 szpitali oraz 125 przychodni. Możliwe jednak, że na projekt uda się pozyskać kolejne 150 mln zł, a wtedy pieniądze trafią do 300 podmiotów leczniczych. Jego zakończenie jest planowane na czerwiec 2023 r.

– Służba zdrowia to nieprzypadkowo jedna z pierwszych branż, która dostanie wsparcie z programu. Ze względu na swój szczególny charakter powinna zapewniać niepełnosprawnym prawo do godnego leczenia – przekonuje Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister inwestycji i rozwoju.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane