statystyki

Lecznice bardziej przyjazne dla niepełnosprawnych. 150 szpitali i przychodni otrzyma dofinansowanie

autor: Michalina Topolewska04.02.2019, 07:14; Aktualizacja: 04.02.2019, 08:18
Takie są podstawowe założenia projektu, który właśnie zaczęło realizować Ministerstwo Zdrowia w ramach rządowego programu Dostępność+.

Takie są podstawowe założenia projektu, który właśnie zaczęło realizować Ministerstwo Zdrowia w ramach rządowego programu Dostępność+.źródło: ShutterStock

150 szpitali i przychodni otrzyma dofinansowanie na dostosowanie obiektów do potrzeb osób z dysfunkcjami zdrowotnymi. Na ten cel ma być przeznaczone 150 mln zł.

Takie są podstawowe założenia projektu, który właśnie zaczęło realizować Ministerstwo Zdrowia w ramach rządowego programu Dostępność+. Jego łączny budżet to 150 mln zł, z czego 126,4 mln zł to środki pochodzące z unijnego programu POWER. Taka pula pieniędzy ma pozwolić na objęcie dofinansowaniem 25 szpitali oraz 125 przychodni. Możliwe jednak, że na projekt uda się pozyskać kolejne 150 mln zł, a wtedy pieniądze trafią do 300 podmiotów leczniczych. Jego zakończenie jest planowane na czerwiec 2023 r.

– Służba zdrowia to nieprzypadkowo jedna z pierwszych branż, która dostanie wsparcie z programu. Ze względu na swój szczególny charakter powinna zapewniać niepełnosprawnym prawo do godnego leczenia – przekonuje Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister inwestycji i rozwoju.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane