statystyki

Recepty dla bliskich nadal na papierze

autor: Agata Szczepańska22.01.2019, 16:00
Z sygnałów od lekarzy wynika też, że wprowadzanie e-recepty spowodowało problemy z receptami wystawianymi m.in. dalszym członkom rodziny i znajomym (ze 100-procentową odpłatnością).

Z sygnałów od lekarzy wynika też, że wprowadzanie e-recepty spowodowało problemy z receptami wystawianymi m.in. dalszym członkom rodziny i znajomym (ze 100-procentową odpłatnością).źródło: ShutterStock

Leki dla siebie i dla członków rodziny lekarze jeszcze przez kilka lat będą mogli przepisywać w tradycyjnej formie. Ale już w przyszłym roku resort zdrowia udostępnić ma bezpłatną aplikację, którą będzie można wykorzystać również w tym celu.

Choć do wprowadzenia obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej został blisko rok (od 2020 r.), lekarze już teraz dopytują się, w jaki sposób będą wówczas przepisywać leki sobie (pro auctore) albo członkom swoich rodzin (pro familiae). Ciekawi są zwłaszcza lekarze emerytowani, którzy poza takimi receptami nie wystawiają żadnych innych, nie prowadzą już bowiem praktyk i nie zamierzają inwestować w oprogramowanie gabinetowe.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane