"Ktoś musiał celowo zamknąć oczy". Niemoc w walce z wywozem leków

autor: Patryk Słowik21.01.2019, 07:22; Aktualizacja: 21.01.2019, 12:31
Wartość rynku farmaceutycznego w Polsce

Wartość rynku farmaceutycznego w Polsceźródło: DGP

Główny inspektor farmaceutyczny mógł nałożyć na nieuczciwych przedsiębiorców nawet miliard złotych kar. Ale tego nie zrobił. By uniknąć odpowiedzialności, wystarczyło z nim nie współpracować.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • AZ(2019-01-22 20:28) Zgłoś naruszenie 20

  A może jak zwykle, starej gwardii brak kompetencji.

  Odpowiedz
 • niki(2019-01-22 15:55) Zgłoś naruszenie 20

  Art. 165. KK Sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: 1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, ... 5) działając w inny sposób w okolicznościach szczególnie niebezpiecznych, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. § 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Świadomie, z pobudek finansowych pozbawiali obywateli Polski dostępu do leków (ratujących życie) Posadzić ich za morderstwo.

  Odpowiedz
 • Abc(2019-01-22 12:18) Zgłoś naruszenie 50

  W tym kraju nie bedzie normalnie dopoki beda u sterow pospolite k#rwy

  Odpowiedz
 • Avatar(2019-01-21 16:08) Zgłoś naruszenie 140

  W Elbląskim inspektoracie zdarzył się dobitnie obrazujący wielkość układu przypadek . Wiadomo wszystkim wszem i wobec ,że sieci apteczne a zwłaszcza te większe istniały tylko dlatego ,że handlowały z zagranicą -tam zarabiając miliony a w Polsce przez obniżenie ceny na niektóre preparaty i skorumpowanie lekarzy tworzyły obraz aptek tanich i pełnych pacjentów do których szły wielkie ilości deficytów .Kiedy elbląski oddział WIFu chciał sprawdzić jedną ze znanych z exportu aptekę 3Miejskiej sieci, ta zamknęła im przed nosem drzwi a po dwóch tygodniach dostała już od "kontrolujących "nową koncesję . W Gdańsku Osowie zamkniętą po kontroli CBŚ i wykryciu exportu aptekę otwarto za 5dni !! Robią z nas durnia !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane