statystyki

Antyszczepionkowcy chcą się przebadać

autor: Agata Szczepańska07.01.2019, 07:00; Aktualizacja: 07.01.2019, 08:37
Pomysłu wyrażonego w petycji dr Sierpiński komentować nie chce, podkreśla jednak, że w tego rodzaju badaniach trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele zmiennych, jak choćby obciążenia genetyczne, narażenie na czynniki ryzyka.

Pomysłu wyrażonego w petycji dr Sierpiński komentować nie chce, podkreśla jednak, że w tego rodzaju badaniach trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele zmiennych, jak choćby obciążenia genetyczne, narażenie na czynniki ryzyka.źródło: ShutterStock

Skoro osób uchylających się od szczepień jest już w Polsce ok. 30 tys., mogą one stanowić grupę kontrolną w badaniu nad wpływem szczepień na stan zdrowia populacji – przekonują autorzy petycji adresowanych do Ministerstwa Zdrowia.

Do resortu wpłynęło sześć jednobrzmiących petycji indywidualnych. Odpowiedzi na nie jeszcze nie udzielono.

Ich autorzy proponują ministerstwu przeprowadzenie badań z wykorzystaniem grupy osób określanych jako „uchylające się od szczepień ochronnych”. Celem byłoby ustalenie wpływu programu szczepień ochronnych na ogólną kondycję zdrowotną szczepionej populacji.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane