statystyki

Jest nowa strategia NFZ. Co na to pacjenci?

autor: Agata Szczepańska19.11.2018, 07:22; Aktualizacja: 19.11.2018, 08:40
W tym tygodniu ma odbyć się konferencja uzgodnieniowa w sprawie przedstawionych przez fundusz założeń.

W tym tygodniu ma odbyć się konferencja uzgodnieniowa w sprawie przedstawionych przez fundusz założeń.źródło: ShutterStock

Narodowy Fundusz Zdrowia chce być instytucją przyjazną pacjentowi. Taki cel przyświecał opracowaniu nowego strategicznego dokumentu na lata 2019–2023, którego konsultacje właśnie się skończyły. Kierunek jest dobry, ale strategii nie można nazwać w pełni pacjentocentryczną – uważają organizacje broniące interesów chorych.

Dokument jest przez nie pozytywnie oceniany. – Wydaje się, że po raz pierwszy został w nim zdefiniowany interes pacjenta jako ważna kwestia. A nie da się poprawić wizerunku NFZ, jeżeli jego działania nie będą wychodziły naprzeciw potrzebom chorych – mówi Ewa Borek, prezeska Fundacji My Pacjenci.

Podobnego zdania jest Fundacja Alivia. – Jest tam wiele propozycji, o które walczymy od dawna – podkreśla rzecznik organizacji Wojciech Wiśniewski. Fundację cieszą m.in. zapowiedzi powiązania wynagrodzenia ośrodków z wynikami i jakością leczenia, przeprowadzania ankiet wśród pacjentów, docenienia znaczenia pomiaru poszczególnych wskaźników.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane