statystyki

Rzecznik szpitala psychiatrycznego z trzema regionami w rewirze

autor: Agata Szczepańska06.09.2018, 07:24; Aktualizacja: 06.09.2018, 08:36
Jedną z najważniejszych zmian w projekcie jest zatem rozszerzenie zakresu terytorialnego działania rzecznika szpitala psychiatrycznego, który obecnie nie może być większy niż jedno województwo.

Jedną z najważniejszych zmian w projekcie jest zatem rozszerzenie zakresu terytorialnego działania rzecznika szpitala psychiatrycznego, który obecnie nie może być większy niż jedno województwo.źródło: ShutterStock

Nie jeden, ale trzy regiony będzie mógł mieć w swoim rewirze rzecznik praw pacjenta szpitala psychiatrycznego. Ma to pozwolić na efektywniejszą organizację pracy, szczególnie tam, gdzie placówki są położone na granicy województw.

Nowe zasady wprowadzić ma projektowana nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie szczegółowego trybu i sposobu działania rzecznika praw pacjenta szpitala psychiatrycznego.

Jego autorzy tłumaczą zmiany względami praktycznymi, jednak wiadomo, że rzeczników jest zbyt mało. W ponad 300 placówkach leczących chorych z zaburzeniami psychicznymi jest ich tylko 44. Wiele osób ma z nimi kontakt najwyżej raz w miesiącu. Rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, który formalnie jest ich pracodawcą, przyznaje, że jest kłopot ze znalezieniem chętnych na to stanowisko. W 2017 r. na 40 naborów pozytywnie udało się zakończyć tylko dziewięć. Wysokie oczekiwania wobec kandydatów nie idą bowiem w parze z możliwościami budżetowymi rzecznika, który głównemu specjaliście może zaproponować jedynie 3800 zł brutto.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane