Moim priorytetem jest zadbanie, żeby pieniądze, które zasilą system, były dobrze wydane - powiedział w środę na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia minister zdrowia Łukasz Szumowski.

"Moim priorytetem w związku z działaniami, które rozpoczął poprzednik, jest zadbanie, żeby pieniądze, które będą do systemu wpływały i zasilą system zdrowia, były dobrze wydane" – powiedział minister.

Wcześniej szef MZ podziękował Konstantemu Radziwiłłowi "za ogromną pracę, którą wykonał w okresie urzędowania", za wiele programów - m.in. darmowe leki dla seniorów, spłacenie nadwykonań, zakupy sprzętu celowanego, wprowadzenie sieci szpitali i zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia.

"Każde pieniądze można włożyć w system, a jeśli dobrze nie działa, one wyciekną. Moim priorytetem jest, by maksymalnie wykorzystać szanse. Jesteśmy oczywiście krajem na dorobku i nie możemy sobie pozwolić, by jakakolwiek złotówka z tego systemu i zwiększenia nakładów została źle wykorzystana" – podkreślił.

"Musimy wspólnie działać, by pieniądze były przeznaczone na takie cele, które zagwarantują wzrost dostępności świadczeń zdrowotnych, ale również wzrost ich jakości" – dodał.