statystyki

Bon edukacyjny dla rezydentów – całkowicie dobrowolny

autor: Agata Szczepańska11.01.2018, 16:00
Jaka mogłaby być wysokość takiego wsparcia?

Jaka mogłaby być wysokość takiego wsparcia?źródło: ShutterStock

Bon edukacyjny może zostać przeznaczony przykładowo na kursy specjalizacyjne, hotele, materiały edukacyjne czy jakieś drogie książki - mówi wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Czy wprowadzenie „umów lojalnościowych” dla młodych lekarzy to nowy pomysł resortu zdrowia na zatrzymanie ich w Polsce?

Jest to propozycja dla osób, które są zdecydowane, że chcą się szkolić i pracować w kraju. Jeśli lekarz odbywający szkolenie specjalizacyjne nie chce szukać szczęścia za granicą, bo na przykład tu ma rodzinę, będzie mógł wystąpić o bon edukacyjny. Później miałby obowiązek odpracowania tego wsparcia w publicznej służbie zdrowia przez tyle miesięcy, przez ile ten bon otrzymywał.

Obecnie tego typu rozwiązania tworzone są oddolnie w wielu szpitalach – na zasadzie umów lojalnościowych. Ja sam pamiętam zamierzchłe czasy komuny, gdy brałem stypendium ufundowane z kopalni na Śląsku i nie widziałem nic złego w tym, żeby to później odpracować na rzecz jednostki, która mi płaciła. Nasza propozycja nie oznacza konieczności zwracania za studia. To będzie zupełnie dobrowolne, a odpracować lekarz będzie musiał tylko taki okres, przez jaki otrzymywał dodatkowe środki w trakcie specjalizacji.


Pozostało 39% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane