Fundacja Misja Medyczna podsumowała tegoroczną akcję „Z miłości do aktywności”, którą organizowała w ramach Narodowego Programu Zdrowia.
Celem spotkania było zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej oraz pokazanie, jak można zdrowo i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Dzieci uczestniczyły w zawodach, do których przygotowywały się pod okiem profesjonalnego trenera, a do uprawiania sportu zachęcali znani zawodnicy, m.in. kolarka górska Katarzyna Solus-Miśkowicz. Lokalne Koło Gospodyń Wiejskich zaprezentowało zdrowe, a zarazem tradycyjne potrawy świąteczne przygotowane wraz z dietetyczką Magdaleną Kubik. Współgospodarzami imprezy, odbywającej się pod hasłem „Zdrowe i aktywne Święta po góralsku”, były Stowarzyszenie Rozwoju Bukowiny Tatrzańskiej oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowiny Tatrzańskiej. Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk.
Było to już 12. spotkanie zorganizowane w ramach Projektu Aktywność Fizyczna, który Fundacja Misja Medyczna realizowała z Ministerstwem Zdrowia. Był on skierowany przede wszystkim do osób z mniejszych miast, poniżej 50 tys. mieszkańców. Poprzednie spotkania odbywały się podczas różnego rodzaju imprez sportowych, w których uczestniczyli współpracujący z fundacją eksperci. Udzielali porad dotyczących zdrowego stylu życia, diety, prawidłowego wykonywania ćwiczeń, prowadzili rozgrzewki przed zawodami, mierzyli BMI. W zorganizowanych w ramach projektu wydarzeniach wzięło udział ok. 11 tys. osób.
W przyszłym roku fundacja planuje przeprowadzić kolejnych 20 spotkań, które również zamierza podsumować w Bukowinie Tatrzańskiej.
Projekt Fundacji Misja Medyczna jest odpowiedzią na niepokojące statystyki dotyczące zdrowia Polaków – coraz większą liczbę osób z nadwagą i otyłością oraz rosnące zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi.