statystyki

Konkursy na świadczenie usług medycznych: Jedna oferta nie wystarczy

autor: Michał Culepa05.12.2017, 07:43; Aktualizacja: 05.12.2017, 08:54
Rekompensata nie przysługuje zainteresowanemu podmiotowi, nawet jeśli złożył jedyną ważną ofertę w pierwszym, unieważnionym przez NFZ naborze.

Rekompensata nie przysługuje zainteresowanemu podmiotowi, nawet jeśli złożył jedyną ważną ofertę w pierwszym, unieważnionym przez NFZ naborze.źródło: ShutterStock

Firma, która przegrała postępowanie na świadczenie usług medycznych dla NFZ, nie może mieć roszczeń o zawarcie umowy ani o odszkodowanie – orzekł Sąd Najwyższy.

Rekompensata nie przysługuje zainteresowanemu podmiotowi, nawet jeśli złożył jedyną ważną ofertę w pierwszym, unieważnionym przez NFZ naborze.

Sprawa, którą zajął się SN, dotyczyła konkursu na świadczenie usług medycznych – rehabilitacji kardiologicznej w warunkach stacjonarnych, prowadzonej w Lubinie (zorganizował go dolnośląski oddział NFZ). Do rywalizacji przystąpiły cztery podmioty lecznicze, ale po przeanalizowaniu ofert okazało się, że tylko jedna odpowiada warunkom konkursowym – była to propozycja spółki C. Pozostałe trzy zostały odrzucone. W tej sytuacji dyrektor oddziału unieważnił konkurs. Zrobił to zgodnie z art. 150 ust. 1 pkt 2 ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz.U. poz. 1938 ze zm.).


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane