statystyki

Medyczne inwestycje będą lepiej kontrolowane

autor: Aleksandra Kurowska07.08.2017, 19:00
lekarz, pacjent, zdrowie

Większość przepisów miałaby wejść w życie od nowego roku.źródło: ShutterStock

Plany remontów czy doposażenia szpitali i poradni w sprzęt będą jeszcze wnikliwiej oceniane. Zmiany znalazły się w projekcie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej. Właśnie ruszyły jej konsultacje.

O tym, że ministerstwo chce poszerzyć zakres działającego od około roku Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia (IOWISZ) jako pierwszy pisał DGP. Ministerstwo w nowej regulacji uwzględnia m.in. postulaty szefów placówek w sprawie remontów i modernizacji.

Co się zmieni?

Obecnie było wprost wpisane, że korzysta się z niego przy ocenie inwestycji dotyczących działalności leczniczej z zakresu leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz podstawowej opieki zdrowotnej. Po zmianach dokument posłuży do oceny przedsięwzięcia już na etapie planowania utworzenia podmiotu leczniczego (wniosek taki zamiast np. szpitala będzie mogła złożyć uczelnia medyczna czy samorząd planujące jego utworzenie).


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane