Nowe standardy okołoporodowe: Kobiety mają rodzić dzieci z przyjemnością, bez bólu

autor: Klara Klinger16.05.2017, 07:56; Aktualizacja: 16.05.2017, 09:31
Czy każda pacjentka powinna mieć wkłuty wenflon? To jedna z rozbieżności

Czy każda pacjentka powinna mieć wkłuty wenflon? To jedna z rozbieżnościźródło: ShutterStock

Porody w domu, sale jednoosobowe dla każdej matki, znieczulenie na życzenie – takie propozycje trafiły do Ministerstwa Zdrowia. Resort zdrowia zebrał pierwsze pomysły na nowe standardy okołoporodowe, które mają zacząć obowiązywać od początku 2019 r. Wtedy stracą ważność obecne przepisy w tym zakresie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • Bee(2017-05-16 10:26) Zgłoś naruszenie 445

    Z tym wenflonem to jest tak że do pierwszej tragedii... Pacjentka nagle zacznie schodzić albo u dziecka zacznie zanikać tętno, a nie daj Bóg będą cienkie pękające żyły i tragedia gotowa, bo liczą się sekundy... Kto ma styczność na co dzień z porodami ten jest tego świadomy. Nie przesadzajmy w żadną stronę.

    Odpowiedz
  • DK_matka(2017-05-16 13:43) Zgłoś naruszenie 131

    Ja też nie rozumiem tego czepienia się wenflonów. Nie znam się i może mnie ktoś wyprowadzić z błędu, ale co komu szkodzi taki wenflon? Ani po tym blizny nie ma ani nie boli... A życie może uratować, bo jak kobieta ma mega skurcze i rozwarcie 8 - 10 to wbicie wtedy igły w żyłę wijącej się jak piskorz z bólu osobie może być trudne lub niemożliwe - a nieraz przecież niezbędne !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kobieta(2017-05-16 10:16) Zgłoś naruszenie 100

    chcecie kolejnych zmian, a co z poprzednimi? Ogólny dostęp do znieczulenia nie jest możliwy w każdym szpitalu, a wy chcecie podnosić chyba tylko standardy stolicy .

    Odpowiedz
  • bonia(2017-05-16 18:06) Zgłoś naruszenie 92

    Mogliby zająć się tym co się dzieje po porodzie, zabierają dziecko nie mówiąc co będą z nim robić, trafiasz do sali bez firanek i nie masz chwili prywatności bo bez przerwy jacyś goście, wołasz pielęgniarkę bo nie wiesz co się dzieje z dzieckiem a ona przychodzi z łaską za 5 razem, wołają Cię na badanie a Ty martwisz się co z w tym czasie z dzieckiem, nikt nawet nie pomyśli żeby pokazac kobiecie jak trzymać dziecko, jak o siebie zadbać po porodzie, jak zmienić pieluszkę, jak ukoić dziecko... W czasie porodu (było to święto) słyszałam tylko narzekania, że niektórzy to muszą teraz pracować i że czemu krzyczę przecież chciałam rodzić. Wszelkie problemy to głównie braki finansowe i kadrowe oraz ZNIECZULICA, a nie jakieś puste zapisy w rozporządzeniach... Papier dadzą, że się zgadzasz, na to i na to, że zostałaś poinstruowana itp., pewnie że podpiszesz przecież chcesz wyjść, mieć spokój, jesteś zmęczona...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Litku (2017-05-16 10:06) Zgłoś naruszenie 63

    Porównujesz swoją matkę do krowy?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ciezarna(2017-05-16 12:37) Zgłoś naruszenie 61

    Dlaczego dopiero 2019? Czy nie da rady szybciej????? Chodzi o dobro ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2017-05-16 10:40) Zgłoś naruszenie 328

    To niezgodne z naszymi tradycyjnymi wartościami:..." w bólu będziesz rodziła dzieci"...(3,16 Księga Rodzaju).

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Mała Mi(2017-05-16 20:08) Zgłoś naruszenie 30

    Z doświadczenia mogę powiedzieć, że wenflon powinien być zakładany każdej rodzącej. Praktycznie go nie czuć po założeniu. U mnie w wyniku komplikacji po porodzie konieczne było wbicie drugiego. Niestety trzeba było zrobić to bardzo szybko. Minęły prawie 4 miesiące a ja mam dalej ślady po wkłuciach . Musieli wbić mi go na siłę. Dla tego nie ma co się burzyć 😊

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Midw (2017-05-16 10:44) Zgłoś naruszenie 25

    Jest szansa że ludziom kiedyś się dogodzi? Czy we wszystkim trzeba widziec tyko to co najgorsze. ????Propozycja zmian była na starcie opluta i zmieszana z błotem mimo że nie znane były szczegóły. Nawet dobre zmiany są takie przerażające? Opanujcie się bo z takim podejściem nie pójdziemy w przód tylko ciągle w tył.

    Odpowiedz
  • no tak(2017-05-16 09:02) Zgłoś naruszenie 129

    Zróbcie w każdym mieście Obory, gdzie krowy by rodziły bez bólu !

    Odpowiedz