Wykłady dotyczące badań prenatalnych w ciąży, zadań osoby towarzyszącej przy porodzie, opieki nad wcześniakiem czy zalet karmienia piersią znalazły się w programie dni otwartych organizowanych na porodówkach w Łodzi i Brzezinach.

Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka prasowa łódzkiego oddziału NFZ Anna Leder, dni otwarte zorganizowane zostaną w jednej z największych porodówek w Łódzkiem, czyli w Szpitalu im. M. Madurowicza w Łodzi oraz w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach. W obu tych placówkach łódzki NFZ opłaca porody ze znieczuleniem i opiekę nad noworodkami.

Początek dni otwartych w "Madurowiczu" zaplanowano na środę 19 kwietnia o godz. 15. Potrwają tam do soboty 22 kwietnia. Z kolei w szpitalu w Brzezinach odbędą się od 20 do 21 kwietnia.

Rzeczniczka poinformowała, że w programie wydarzenia znalazły się m.in. wykłady dotyczące badań prenatalnych w ciąży, zadań osoby towarzyszącej przy porodzie, opieki nad wcześniakiem, zalet karmienia piersią, badań obowiązkowych w czasie ciąży. Wykłady poprowadzą lekarze i położne.

"Ponadto rodzice będą mogli zwiedzić oddziały położnicze i neonatologiczne i porozmawiać z ekspertami o zbliżającym się porodzie" – dodała.

Dni otwarte realizowane są w ramach projektu "NFZ bliżej pacjenta".