Planowanie urlopu to bardzo przyjemna czynność. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy brak pomysłów, jak i gdzie spędzić swoje wakacje? Z pomocą przychodzi usługa linii Emirates o nazwie „Zainspiruj mnie”.

„Zinaspiruj mnie” jest profesjonalnym narzędziem, które służy do planowania podróży zgodnie z osobistymi preferencjami. „Zainspiruj mnie” ma formę intuicyjnej i prostej w obsłudze interaktywnej mapy, wyposażonej w paski przewijania umożliwiające dostosowywanie wyników wyszukiwania do osobistych podróżniczych upodobań. Nie tylko pomaga znaleźć pomysły na wyjazd, ale także zapewnia aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o cenach i terminach przelotów oraz czasie trwania rejsu, a także dodatkowe wskazówki dotyczące danego regionu czy panującego w nim klimatu.

„Zainspiruj mnie” to także zbiór danych turystycznych – w każdym kierunku dodano proponowane aktywności czy przydatne informacje, które naprowadzą pasażerów na dotąd nieodkryte ścieżki zwiedzania i atrakcje.

Podróżnik szukający inspiracji ma możliwość dostosowania swojego miejsca urlopu pod względem kilku znaczących czynników. Miejsce podróży można zawęzić, określając w jaką podróż najchętniej chcemy się udać – wystarczy określić, czy urlop chcemy spędzić na plaży, w mieście, na safari, podziwiając przyrodę, poznając historię i kulturę danego miejsca, wędrując po górach, jeżdżąc na nartach lub bawiąc się w parku rozrywki. Jeżeli ten wybór nie ułatwia sprawy, można wyszukać idealne miejsce kolejnej podróży określając minimalną lub maksymalną temperaturę na miejscu, a także długość lotu z Warszawy.

Wybierając odpowiednie dla siebie miejsce, można od razu sprawdzić ceny biletów lotniczych, wszelkie informacje o danym miejscu, które obejmują dane o średniej temperaturze oraz rozkład dostępnych lotów i czas trwania całej podróży.