Biuro podróży Itaka podpisało z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT umowę na wyczarterowanie samolotów Boeing 787 Dreamliner.

Współpraca pomiędzy Itaką i LOT-em rozpocznie się w sezonie zima 2013/2014. Dreamliner będzie latał na dalekich trasach, do takich miejsc jak Kenia, Wenezuela oraz Dominikana. Klienci Itaki będą mieli możliwość skorzystania z oferty przelotu Dreamlinerem w okresie od listopada 2013 do kwietnia 2014 roku, kiedy to rozpocznie się sezon letni.

Zarówno przedstawiciele Biura podróży Itaka, jak i Polskich Linii Lotniczych LOT, zachwalają komfort, który będzie dostępny dla pasażerów na pokładzie Dreamlinerów.

ITAKA stawia na jakość - komentuje Piotr Henicz, Wiceprezes ITAKI - Od wielu lat otrzymujemy prestiżowe nagrody konsumenckie i ten bardzo ważny dla nas kontrakt, jest kolejnym krokiem do zagwarantowania naszym klientom najwyższego standardu usług.

Dla konsumentów najważniejsza będzie możliwość bezpośredniego lotu z Warszawy do wybranych wakacyjnych miejsc na mieście. Do tej pory klienci polskich biur podróży musieli odbywać podróż zdecydowanie mniejszymi samolotami, których zasięg operacyjny nie pozwalał na odbycie bezpośredniego lotu. Samoloty musiały wykonywać międzylądowanie w celu zatankowania paliwa. W związku z tym i tak długa podróż samolotem stawała się jeszcze dłuższa: lot z Warszawy do Kenii z międzylądowaniem po drodze trwał ponad 10,5 h. Bezpośredni lot na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner będzie trwał 8h 15 minut. Podobnie będzie z lotami na Dominikanę i do Wenezueli, gdzie podróż będzie krótsza o blisko 2 godziny.

Niedawno umowę na czarterowanie Dreamlinerów Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały z innym biurem podróży – Rainbow Tours. Klienci biura podróży Rainbow Tours polecą Boeingami 787 do Meksyku, Tajlandii oraz na Kubę i Sri Lankę.

Obecnie LOT posiada w swojej flocie 4 egzemplarze Boeingów 787 Dreamliner, 5 maszyna tego typu ma zasilić flotę polskiego przewoźnika w lipcu br.