Polskie Linie Lotnicze LOT o raz Biuro podróży Rainbow Tours podpisały umowę na obsługę lotów czarterowych z Warszawy do Tajlandii, Meksyku na Kubę oraz Sri Lankę.

Turyści, którzy zdecydują się na wyjazd z biurem podróży Rainbow Tours do jednego z tych miejsc, będę mieli możliwość odbycia najszybciej podróży. Loty w zależności od kierunku będą trwały:
- do Colombo na Sri Lance – 8h 40 min
- do Bangkoku w Tajlandii – 9h 45 min
- do Varadero na Kubie – 11h 55 min
- do Cancun w Meksyku – 12h 35 minWyspy Phi Phi w Tajlandii / ShutterStock

Dotychczas polscy pasażerowie, którzy lecieli na dalekie wakacje z polskimi biurami podróżami, musieli liczyć się z konieczności bardzo długiego lotu z międzylądowaniem, które wynikało z konieczności dotankowania paliwa. Inną opcją był lot z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk.

Loty czarterowe polskiego przewoźnika rozpoczną się w sezonie zimowym 2013/2014. Loty do Tajlandii będą odbywały się raz w tygodniu. W przypadku rejsów do Meksyku, na Kubę oraz Sri Lankę polskie samoloty będą latały raz na dwa tygodnie. Klienci Rainbow Tours będą podróżować na pokładzie Boeingów 787 Dreamliner, co pozwoli polskiemu przewoźnikowi na efektywne wykorzystanie floty dalekiego zasięgu w okresie zimowym, gdy ruch pasażerski jest mniej intensywny i samoloty spędzają mniej godzin w powietrzu.

Chcemy naszym partnerom biznesowym i ich podróżnym oferować najlepszy produkt, którym dysponujemy – powiedział Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT S.A.

Jestem przekonany, że znajdzie się wielu chętnych na bezpośredni przelot w tak odległe zakątki świata, do których zwyczajowo rejs trwa nawet kilkanaście godzin. Cieszę się, że wraz z naszym Partnerem po raz pierwszy możemy zaproponować podróżującym z Polski tak komfortowe warunki wakacyjnych podróży. Gwarantuję, że pasażer w znacznie mniejszym stopniu odczuje efekty zmęczenia rozpoczynając lub kończąc wakacje – dodał Sebastian Mikosz.