Na dzisiejszej konferencji prasowej, Wizz Air, węgierska tania linia lotnicza ogłosiła uruchomienie nowych kierunków lotniczych z Polski do Hurghady w Egipcie.

Start nowego połączenia został zaplanowany na październik 2013 roku. Dla wszystkich miłośników taniego podróżowania, najważniejszą wiadomością będą ceny biletów. Najtańszy bilet na przelot z Warszawy i Katowic do Hurghady będzie kosztował 289 złotych (za lot w jedną stronę). Loty do Egiptu będą się odbywały raz w tygodniu.

Samolot z Warszawy będzie startował o godzinie 15:30, lądowanie w Hurghadzie spodziewane jest na godzinę 20:55. W drogę powrotną samolot będzie startował o 21:35. Lądowanie w Warszawie przewidziane jest 55 minut po północy.

Wyloty z Katowic będą miały miejsce o godzinie 12:15. Samolot wyląduje w Hurghadzie o 17:30, skąd o 18:10 wyruszy w drogę powrotną. Lądowanie w Katowicach zaplanowano na godzinę 21:35.

Kolejną warszawską nowością będzie uruchomienie bezpośrednich lotów do Charkowa na Ukrainie.
Połączenia na tej trasie będą obsługiwane 2 razy w tygodniu. Z Warszawy samolot będzie startował o 18:20. Lądowanie w Charkowie zaplanowano na godzinę 21:15, skąd o 21:45 samolot będzie wracał do Warszawy – gdzie wyląduje o 22:50.

Dodatkowym udogodnieniem dla pasażerów, którzy zdecydują na zakup biletu lotniczego do Egiptu, będzie możliwość zarezerwowania na stronie internetowej przewoźnika również hotelu w Hurghadzie, dzięki Wizz Tours, nowej usłudze, która powstała we współpracy z Opodo.

W sezonie zimowym Wizz Air planuje ponownie uruchomić sezonowe połączenia do Grenoble we Francji, skąd polscy pasażerowie będą mieli możliwość podróżować z Katowic oraz Warszawy.

Natomiast pasażerowie z Poznania uzyskają bezpośrednie połączenie z portem lotniczym Mediolan/Bergamo.

Wszystkie 3 nowe, sezonowe połączenia zostaną uruchomione 21 grudnia 2013 roku.

Warto dodać, ze wszystkie nowe połączenia zostały załadowane do systemu rezerwacyjnego przewoźnika.