Atrakcyjna oferta dla rodziców z więcej niż dwójką dzieci to rarytas. Biura podróży nie spodziewają się masowego wzrostu w tej kategorii klientów.
Duża rodzina to klient niszowy dla polskich touroperatorów. W ubiegłym roku wyjazdy dla dwóch osób dorosłych i trojga dzieci stanowiły niecałe 2 proc. wszystkich zakupionych wycieczek – wynika raportu Travelplanet.pl, największego internetowego pośrednika sprzedaży wycieczek. W tym roku nie należy oczekiwać spektakularnych zmian.
– Widzimy, że z każdym rokiem przybywa dużych rodzin, które chcą wyjechać na zorganizowany urlop. Dlatego sukcesywnie zwiększamy dla nich ofertę. Jej udział w całości sięga już 5 proc. – mówi Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, która rocznie wysyła na wakacje ok. 900 tys. klientów. – Ponad 70 proc. naszych hoteli ma specjalne pokoje dla dwóch osób dorosłych z dwójką dzieci, a w 50 proc. obiektów są dostępne pokoje pięciosobowe – wyjaśnia Magdalena Plutecka z Neckermanna. Exim Tour wylicza, że już w 130 hotelach z 1,5 tys. dostępnych w jego ofercie może zarezerwować pokój dla rodziny 2+3.