Kurorty nadmorskie cieszą się ponad pięciokrotnie większym zainteresowaniem od kierunków górskich – wynika z danych zebranych przez serwis Noclegowo.pl. Mazury znalazły się na podium, ale z najsłabszym wynikiem.Ile trzeba zapłacić za polskie wakacje? Koszty wyniosą średnio 74 zł w przeliczeniu na nocleg jednej osoby. To znacznie mniej niż w majówkę, kiedy średnia cena za osobodobę wyniosła 97,5 zł.
W tym roku nieco drożej będzie nad morzem (75,5 zł), a taniej w górach (71,5 zł). W nadmorskich kurortach spotkamy się z największym rozstrzałem cen. – Stosunkowo drogi jest Sopot, gdzie nocleg kosztuje przeciętnie 110 zł. Znacznie tańsze miejsca noclegowe znajdziemy natomiast m.in. we Władysławowie, gdzie średnia wynosi 56 zł – komentuje Mateusz Goliat, ekspert serwisu Noclegowo.pl.
Polacy najchętniej wybierają dłuższą formę wypoczynku. 21,2 proc. decyduje się bowiem na wyjazd na pełny tydzień. Nieco większy odsetek wybiera pobyty do 13 dni. Osoby, które mogą sobie pozwolić na wakacje liczące minimum 14 dni, stanowią 11,3 proc. ogółu wyjeżdżających.
Gdzie zamierzamy się zatrzymać podczas wakacyjnego pobytu? – Szukając noclegów, najczęściej wybieramy kwatery i apartamenty. Mniejszym powodzeniem cieszą się m.in. obiekty agroturystyczne, wille czy hostele – wskazuje Mateusz Goliat.