Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczeństwo w taksówce: O czym należy pamiętać?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Podstawy Przede wszystkim taksówkarz powinien posiadać licencję, w przypadku oznakowanych "prywatnych" taksówek i korporacyjnych nie może być mowy o jej braku. Każdy kierujący pojazdem, niezależnie czy jest to taksówkarz czy nie, ma obowiązek wykupienia także ubezpieczenia OC. Jednak w sytuacji nieszczęśliwego zdarzenia klient ma prawo wystąpić (na drodze cywilnej) o zadośćuczynienie. To może wiązać się z dość długim i zawiłym procesem. Dlatego kierowca taksówki powinien mieć dodatkowe ubezpieczenie.
Podstawy Przede wszystkim taksówkarz powinien posiadać licencję, w przypadku oznakowanych "prywatnych" taksówek i korporacyjnych nie może być mowy o jej braku. Każdy kierujący pojazdem, niezależnie czy jest to taksówkarz czy nie, ma obowiązek wykupienia także ubezpieczenia OC. Jednak w sytuacji nieszczęśliwego zdarzenia klient ma prawo wystąpić (na drodze cywilnej) o zadośćuczynienie. To może wiązać się z dość długim i zawiłym procesem. Dlatego kierowca taksówki powinien mieć dodatkowe ubezpieczenie. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej